Złe prognozy dla Kędzierzyna-Koźla. Jutro możemy spodziewać się wysokich stężeń pyłu zawieszonego

8

Jutro (2 grudnia) w południowo-wschodniej Opolszczyźnie dojdzie do sporej koncentracji pyłu zawieszonego PM10, nawet do 100 μg/m3. Wysokie stężenie wynika ze spadku temperatury i wzmożonej emisji zanieczyszczeń z systemów grzewczych, w połączeniu z brakiem wiatru.

Szczególnie narażone na szkodliwe działanie pyłów są osoby z chorobami układu krążenia, układu oddechowego i nowotworowymi, w starszym wieku, kobiety w ciąży i dzieci. W miarę możliwości należy unikać wysiłku fizycznego poza budynkami, ograniczyć wietrzenie pomieszczeń i wykorzystanie c.o.

Więcej zaleceń w powiadomieniu Urzędu Wojewódzkiego w Opolu poniżej.

powiadomienie o ryzyku 01.12.2020-2

8 KOMENTARZE

 1. A gdzie Janusz Kowalski który obiecał po wygranej zająć się problemem smogu i inwestycji w porcie? No tak, przy korycie już tak głośno nie kwicze, bo ryj ma zapchany.

 2. Sabina twierdzila ,że ręczy za zaklady ,które nie przyczyniają się do tej sytuacji.Może zamiast wygaszać swiatło w mieście,niech razem ze swoimi laluniami i tym śmiesznym Chloptysiem, wstrzyma oddech na godzinę i będzie spokój.

  • Skoro to zakłady to niby dlaczego tego problemu nie ma latem? Winni są starzy ludzie na tyle tępi że nie da im się wybić z głowy palenia śmieciami: „Bo tak robiliśmy od zawsze i było dobrze”. Kampanie reklamowe i akcje wymiany pieców na ekologiczne to jest realne rozwiązanie. Trzeba tylko liczyć że te matoły coś zrozumieją.

    • To trzeba było umyć nogi jak ci capiło starcze. Benzen i szkodliwe pyły pojawiają się latem i to wskazuje na przemysł, ale nie ma smogu. Tak więc można wyciągnąć wniosek że większość zanieczyszczeń o których mowa w artykule spowodwane jest paleniem w piecach.

     • nie nazywaj się Koźlak bo będzie kojarzyło się ludziom, że Koźlak to synonim chama, a to nie prawda

     • Czyżby? Jakbyś uczęszczał do szkoły to wiedziałbyś że:
      1. Nieprawda piszemy razem.
      2. Poprawna forma to Koźlanin.
      Codziennie spotykam się z chamskimi i zadufanymi w sobie ludźmi. W głównej mierze są to starzy ludzie którzy oczekują szacunku tylko za swój wiek, a w zamian prezentują poziom równy rynsztokowi. Panie, chamy to większość mieszkańców Koźla.

     • Kuśkę sobie umyj gnojku a nie poszczekujesz. Nie uczyli kultury w podstawówce, bo sądząc po wypisywanych idiotyzmach, to chyba nie masz za wiele lat na karku.

Skomentuj