Zjeżdżalnia na Piastów. Co jeszcze wybrali mieszkańcy? Wyniki budżetu obywatelskiego

4
Podobna zjeżdżalnia powstanie na terenie strefy rekreacyjnej przy ulicy Kośnego.

W sobotę 31 marca równo o północy zakończyło się głosowanie nad zadaniami zgłoszonymi do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W całym mieście swoje poparcie wobec zgłoszonych projektów wyraziło 3917 osób. To ponad dwieście osób więcej w stosunku do roku 2017, kiedy w głosowaniu uczestniczyło 3679 mieszkańców.

W siedzibach rad osiedlowych swój głos zdecydowało się oddać osobiście 429 osób. Najwięcej głosów zostało oddanych w formie elektronicznej. Tym razem 3488 osób skorzystało z możliwości zagłosowania przez stronę budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

Wartym uwagi jest fakt, iż dwa zadania, które cieszyły się największą popularnością, zdobyły ponad jedną czwartą wszystkich głosów oddanych w całym mieście.

Pod kątem całościowych wyników, największą frekwencję odnotowano na osiedlu Piastów, gdzie w zdecydowanej większości mieszkańcy wyrazili swoje poparcie wobec projektu dokończenia modernizacji placu zabaw: budowy zjeżdżalni na górce saneczkowej, zakupu zestawu Fabryka Piasku, zjeżdżalni linowej tyrolki oraz trampolin ziemnych. Na ten projekt swój głos oddało 610 osób.

Na drugim miejscu z 472 głosami znalazło się zadanie dotyczące remontu dojazdu do placu zabaw przy ul. Kościuszki na Pogorzelcu.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, podobnie jak rok temu, głosowali na projekty dotyczące tylko swoich osiedli i na każdym z nich zostaną zrealizowane te wybrane większością głosów.

W Azotach to drugi etap budowy placu zabaw przy ulicy Chemików, w Blachowni budowa stałej sceny na placu zabaw, w Cisowej budowa chodnika przy ulicy Fredy, w Kłodnicy doposażenie i remont placów zabaw, na Kuźniczce przebudowa chodników, w Lenartowicach infrastruktura strefy rekreacyjnej, w Miejscu Kłodnickim wyposażenie dla OSP, Południe doposażenie placu zabaw, Przyjaźni budowa placu zabaw, w Rogach kontynuacja budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w Sławięcicach zakup sprzętu dla OSP oraz modernizacja terenu rekreacyjnego w parku, na Starym Mieście plac zabaw przy domu kultury, w Śródmieściu modernizacja placu zabaw w rejonie ulicy Lompy, Zachód wykonanie wjazdu przy posesjach przy ulicy Piastowskiej oraz oświetlenie i nawierzchnia przy ulicy Herberta.

Szczegółowa lista zadań wraz z opisami i wynikami dotyczącymi tegorocznego głosowania znajduje się pod adresem budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

4 KOMENTARZE

  1. Trzeba pochwalić pana Krzysztofa Słowika, który na całym osiedlu rozwiesił informacje o głosowaniu internetowym.

  2. Super, Ci będą mieli zjeżdżalnie tak bardzo potrzebną, a my latarni na ulicy się nie doczekamy i dalej w ciemnościach żyć będziemy. No ale jak mała uliczka z osiedlem miała konkurować.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj