Zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia. Sprawca wydmuchał blisko promil alkoholu

3

Do groźnego wypadku z udziałem dwóch osobowych volkswagenów, doszło w sobotę przed godziną 13 w Bierawie. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letni mężczyzna, kierujący srebrnym volkswagenem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem, którym podróżował 25-letni mężczyzna oraz 24-letnia kobieta.

Badanie policyjnym alkomatem stwierdziło, że sprawca zdarzenia znajduje się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało wartość blisko jednego promila. Nietrzeźwy kierujący, jak i pasażerka drugiego samochodu z obrażeniami ciała, zostali przetransportowani do szpitala.

– Długi weekend wiąże się z większą ilością wyjazdów, a co za tym idzie ze wzmożonym ruchem na drogach. Zadbajmy o to, aby każdy mógł spędzić ten czas bezpiecznie, w gronie rodziny i przyjaciół. Drodzy kierowcy, apelujemy więc do Was, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu – apelują policjanci.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj