Zimowe mistrzostwa okręgu opolskiego w pływaniu. Świetny występ naszych zawodników

1

W ostatni weekend w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się najważniejsza wojewódzka impreza pływacka sezonu zimowego roku 2018. W Zimowych Mistrzostwach Okręgu Opolskiego wystartowało 128 zawodników z dziewięciu opolskich klubów pływackich oraz zawodnicy z Czech z LSK Frýdek-Místek. Patronat nad zawodami objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Rozegrano 34 konkurencje indywidualne oraz 4 konkurencje sztafetowe. Rozdano 150 medali i dyplomów oraz przyznano 12 nagród indywidualnych dla zawodników oraz 2 dla najlepszych trenerów zawodniczki i zawodnika w kategorii open.

Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle pływali na najwyższym poziomie, co pozwoliło zdobyć łącznie 29 medali, w tym 10 złotych, 9 srebrnych oraz 10 brązowych.

– Zajęliśmy w klasyfikacji medalowej 2. miejsce za klubem MOS Opole, a przed ubiegłorocznymi tryumfatorami klubem DOKiS Vega Dobrodzień. Zawody stały organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie, co często powtarzali zawodnicy i trenerzy. Duża liczba upominków ufundowanych między innymi przez urząd miasta i starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu dodatkowo motywowała zawodników do szybkiego pływania – relacjonuje Bronisław Kisielewski, Kierownik Sekcji Pływania MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Wśród najlepszych zawodników imprezy znaleźli się następujący reprezentanci MMKS-u: W kategorii dzieci 11-lat tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Szymon Skrzypiec, w kategorii młodzików  12-13 lat tytuł najlepszego zawodnika przypadł Maćkowi Leszczyńskiemu, w kategorii juniorów tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Anna Kempa.

– Powyższe tytuły świadczą o bardzo wysokiej dyspozycji naszych zawodników i pokazują, że praca trenerów MMKS-u jest bardzo dobra – dodaje Bronisław Kisielewski.

Oprócz wymienionych zawodników medale dla kędzierzyńsko-kozielskiego klubu zdobyli: Wiktoria Smętek, Jagoda Muszyńska, Paulina Budzińska, Aleksandra Smyczek, Jarema Stańczyk, Maciej Matyjasek, Kamil Gohla oraz Wojciech Moryl.

W dniach 14-16.12.2018 oraz  18-22.12.2018 odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski na których MMKS będzie miał swoich reprezentantów: Paulina Budzińska wystartuje w kategorii juniorów młodszych 15 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk w kategorii  Juniorów 16 lat w Gorzowie Wielkopolskim, a Anna Kempa i Wiktoria Smętek w kategorii Juniorów 17-18 lat w Lublinie.

– Czekamy na bardzo dobre wieści z Mistrzostw Polski po cichu licząc na jakiś medal – podsumowuje Kisielewski.

1 KOMENTARZ

  1. Czemu w K-K pływaniem zajmują się ludzie z wyrokami sądowymi lub wyrokami, karami wydanymi przez PZP.Czy aż tak jest bezradne jest to środowisko ?

Skomentuj