Zimowa aura zaskoczyła kierowców. W powiecie doszło dziś do kilku kolizji

6

Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko zdarzeń na drogach. Służby ratunkowe apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu.

Do zdarzenia doszło w Landzmierzu około godz. 11. Na miejsce skierowano wszystkie służby. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, doszło do czołowego zderzenia volkswagena oraz opla. Dwie osoby podróżujące samochodami zostały przetransportowane do szpitala.

– Bardzo trudne warunki drogowe panują na terenie naszego powiatu. Od rana interweniowaliśmy już dwa razy przy zdarzeniach z udziałem pojazdów osobowych na ul. Kłodnickiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz w miejscowości Landzmierz. Łącznie w tych zdarzeniach zostały poszkodowane dwie osoby – kierujący pojazdami ze zdarzenia w Landzmierzu. Apelujemy o ostrożną jazdę z uwagi na śliską nawierzchnię dróg – przekazują strażacy.

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg. Dlatego też policjanci apelują do wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg i chodników.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

6 KOMENTARZE

 1. W miarę nowoczesnym aucie z ABS, ESP, ASR i oponami zimowymi naprawdę trudno wpaść w poślizg.Niestety większości Polaków nie stac na takie pojazdy,Jeżdżą złomem co prowadzi do wypadków.

  • I oto już wiemy, że niejaka Basia posiada mocno wypasione autko z ABS, ESP, ASR i nie jeździ na kapciach jak większość Polaków których nie stać na takie pojazdy, a na swym pojeździe Basia ma zainstalowane opony zimowe.
   Brawo, brawo, Basiu. Pochwaliłaś nam się czym jeździsz, a my życzymy Ci bezkolizyjnej jazdy.
   Życzymy Ci, gdyż zdarzają się przypadki nader często, że mimo posiadanych w pojeździe poduszek, kołderek i pierzynek, słabiutki ( w sensie umiejętności) kierowca, czy to wpadał w poślizg, czy wypadł z drogi, czy też łomotnął w drzewo.

 2. Dobre auto to nie wszystko.
  Jest jeszcze człowiek, jego umiejętności, predyspozycje, rozwaga, umiejętnosci oceny sytuacji, itd.

 3. Mistrzowie kierownicy się znaleźli.Wy pewnie żadnych błędów nie popełniacie.Jak ktoś wolno jedzie ze względu na złe warunki to wywołuje agresję u innych że ruch blokuje.Jak ktoś szybciej jedzie to głupi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj