Ponad dwustu biegaczy stanęło na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zwyciężył Kamil Baron z Jasiony, który pokonał przełajową trasę o długości 10 kilometrów w czasie 34 minut i 33 sekund.

Organizatorami imprezy były Klub Sportowy Koziołek oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Od godziny 10 odbywały się zawody dla dzieci, uczestnicy biegu głównego wystartowali cztery godziny później.

Najszybszym zawodnikiem był Kamil Baron z Jasiony, który ukończył bieg z czasem 34 minut i 33 sekund. Drugi był kędzierzynianin Łukasz Błach (34:46), a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Ruszała z Kątów Opolskich (34:54). Wśród pań triumfowała Justyna Paszkiewicz z Kłobucka (45:35), druga była Danuta Wodzińska z Krapkowic (45:39), a na trzecim miejscu zawody ukończyła Elżbieta Przybył z Radzionkowa (46:17). Najszybszą kędzierzynianką była Aleksandra Nogala z czasem 49 minut i 26 sekund.

Łącznie bieg ukończyło ponad dwustu uczestników. Podczas imprezy zbierano fundusze na leczenie absolwenta ZSTiO Daniela Szarfa, który zmaga się z zanikiem mięśni.

6 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj