Zimą hokej znaczy więcej?

0

Hokej na lodzie jest sportem bardzo dynamicznym, popularnym, ale w naszym kraju różnie z tym bywa. Kibiców meczów na tafli w najlepszym, czyli amerykańsko-kanadyjskim wydaniu jednak nie brakuje. Pomimo przeciwności fani oglądają i typują wyniki.

Tak to zazwyczaj bywa, że gdy dany sport w wydaniu lokalnym lub regionalnym odstaje poziomem, to ludzi nim zainteresowani szukają czegoś lepszego. Tak jest i z polskim hokejem. Rodzima liga interesuje tylko pasjonatów, bo poziom, jak i problemy organizacyjne robią swoje. Reprezentacja również nie ma co równać się do najlepszych i na najważniejszych imprezach biało-czerwonych nie ma lub odgrywają marginalną rolę.

USA vs Polska

Z tego powodu wielu kibiców przenosi swoje zainteresowanie za ocean. Podobnie rzeczy mają się z koszykówką, gdzie więcej znajdziemy fanów basketu z USA niż z rodzimej ligi. W tak trudnym technicznie sporcie, jak hokej na lodzie (trzeba umieć świetnie jeździć na łyżwach i być niezwykle sprawnym i szybko reagować), odnaleźć się na najwyższym poziomie nie jest łatwo. Ale gdy naprzeciw siebie staną najlepsi z najlepszych, oglądanie to czysta przyjemność. Nic więc dziwnego, że do dziś spore grupy fanów zarywają noce, by emocjonować się artystami hokeja na lodzie.

Hokej w czołowej dziesiątce

Nie tylko oglądanie cieszy się stałą popularnością. Również w zakładach bukmacherskich typy na hokej zajmują miejsce w zestawieniach TOP 10 najpopularniejszych dyscyplin sportowych. W ofercie zazwyczaj gracze mają do wyboru kilkanaście lig z Europy i świata, oraz najważniejsze turnieje mężczyzn i kobiet. Najwięcej oczywiście decyduje się typować NHL, gdyż ta liga jest najpopularniejsza, świetnie marketingowo sprzedawana, najwięcej jest dostępnych analiz statystycznych, a i meczów odbywa się w ciągu sezonu mnóstwo. Każdej nocy ktoś gra, co jest dodatkowym atutem w typowaniu.

Kilkadziesiąt różnych zakładów

Co można obstawiać, jeśli chodzi o najlepszą ligę hokeja na lodzie na świecie? W typach długoterminowych oczywiście wskazuje się zwycięzcę ligi oraz najlepsze drużyny swoich konferencji i dywizji. W zakładach typu prematch jeden mecz generuje kilkadziesiąt zdarzeń do typowani. Od klasycznego wskazania zwycięzcy, przez m.in. liczbę goli w poszczególnych tercjach, wynik po każdej z części, handicapy (czyli przewagi jednych i straty drugich), po pierwszego gola, czy na hokeistach z bramką kończąc. Każdy wielbiciel tego sportu, statystyk i prognoz znajdzie coś dla siebie. A to sprawia, że grono oglądających i obstawiających nie jest takie małe…

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Materiał promocyjny

 

Skomentuj