Zielony przystanek w Kędzierzynie-Koźlu. Na autobus poczekasz w otoczeniu bluszczy, traw i krzewów

11

Jeśli czekać na autobus, to tylko w pięknych okolicznościach przyrody. W Kędzierzynie-Koźlu powstanie pierwszy zielony przystanek. Wiata przy ul. Piastowskiej zostanie otoczona roślinami, posadzony zostanie bluszcz oraz ozdobne trawy i krzewy.

Przystanek nr 181 przejdzie kompletną metamorfozę. W ten sposób poprawi miejską estetykę i wpłynie na komfort pasażerów. Rosnące na nim rośliny oczyszczą powietrze, obniżą temperaturę i dadzą cień. Będzie to ogromnym atutem, zwłaszcza latem. Kędzierzyn-Koźle stanie się jednym z nielicznych miast w Polsce, które może pochwalić się podobnym rozwiązaniem.

Oddanie zielonej wiaty do użytku zainauguruje również miejskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano wiele ciekawych inicjatyw, w tym „Przystanek Forma”, czyli rajd rowerowy i bieg na 5 km. Do akcji przyłączą się również szkoły, które zorganizują m.in. ekologiczną grę terenową czy pieszy rajd na Górę Św. Anny.

Stałym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest również „Dzień bez Samochodu”. Każdy kierowca, który 22 września zamieni swoje „cztery kółka” na autobus nie musi kupować biletu. Wystarczy, że będzie miał przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

11 KOMENTARZE

  1. Ludzie, po co nam zielone przystanki jak dzisiaj rano normy benzenu były znowu przekroczone 20 krotnie!!!!!!!!!! Niech władze w tym MIEŚCIE MOŻLIWOŚCI nie wydają pieniędzy na pierdoły, tylko zajmą się wreszcie trucicielem.

  2. A koło naszego, blokowego śmietnika „pną ” się powyrzucane meble i zlewy. Atrakcja dla mieszkańców. Zieleni coraz mniej a na trawniku, który ma tabliczkę z napisem „trawnik” ( aby było wiadomo, co to za miejsce ) psie kupy.

Skomentuj