Zielone światło dla inwestora zniszczonej kamienicy przy ulicy Żeromskiego. Budynek zostanie odrestaurowany

20
Wizualizacja z materiałów inwestora

Kamienica przy ulicy Żeromskiego straszy już od wielu lat. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że niebawem stanie się wizytówką miasta. Inwestor otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia i może rozpocząć prace remontowe. Dzięki inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu pojawi się 40 nowych mieszkań.  

Ta kamienica od lat była dla miasta solą w oku. Ogromny i bardzo zniszczony budynek, zamiast być wizytówką Kędzierzyna-Koźla, stał się powodem wstydu. Ostatni mieszkańcy opuścili jego mury w 1985 roku, a kolejni właściciele jedynie zabezpieczali elewację, aby jej elementy nie spadały na chodniki i drogę wokół gmachu. Mimo wielu zapewnień ze strony kolejnych władz oraz prywatnych inwestorów, nie udało odrestaurować kamienicy i przywrócić jej dawnego blasku.

Na szczęście wszystko już niebawem się zmieni. Radni gminni dali inwestorowi zielone światło umożliwiające nabycie wszystkich pozwoleń. Podjęli uchwalę o wydanie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej dla kamienicy przy ulicy Żeromskiego 1. Jak poinformowała podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Sabina Nowosielska inwestor może już rozpoczynać działania.

Inwestor uzyskał już wszystkie niezbędne pozwolenia i może zaczynać realizację inwestycji. To ogromny krok do przodu i bardzo się z tego cieszymy – mówiła podczas sesji, prezydent miasta.

Z zapowiedzi inwestora wynika, że w odrestaurowanej kamienicy miałoby znaleźć się 40 mieszkań o łącznej powierzchni 1756 metrów kwadratowych.

20 KOMENTARZE

 1. Nasuwa się pytanie ?. W jaki magiczny sposób obecny Inwestor obszedł wymogi w kwestii zapewnienia ponad czterdziestu miejsc parkingowy dla tego budynku ?. A jeżeli obszedł te wymogi, to pytanie kto maczał w tym rączki ? Pozdrawiam.

 2. 43,9m2 – tyle wynosi średnia powierzchnia tych „apartamentów”. Mam nadzieję, że będzie można nabyć patologiczne apartamenty o powierzchni między 16 – 25m2 na wynajem krótkoterminowy. Właściciel pewnie u góry planuje lokal na 300m2 dla lokalnych celebrytów. Chyba nie bo wyglądami to na niski sufit.

  43,9m2 – to mniej więcej tyle ile pół mojej rekreacyjnej piwnicy.

  Wizualizacja fajna, jednak nigdy do takiego stanu nie dojdzie, ani na podwórku, ani na skrzyżowaniu – trzeba by zburzyć stary mur, zwęzić 3 pasmową ulicę… ach ci deweloperzy.

 3. Z zapowiedzi inwestora wynika, że w odrestaurowanej kamienicy miałoby znaleźć się 40 mieszkań o łącznej powierzchni 1756 metrów kwadratowych.

  1746 : 40 = 43,9 m2 – tyle wychodzi średnia powierzchnia na jedno mieszkanie. Dla kawalerów może być, ale dla rodziny to już słabo.

 4. Co was wszystkich cycki swędzą? Gościu chce za własne pieniądze odtworzyć piękna kamienicę, niech robi jak chce, nawet 25 m. czy 200 m jego kasa i projekt. Grunt że po tylu latach w końcu się udało odzyskać i wyremontować tą piękna z zewnątrz kamienicę.

 5. Mam 46 lat i od 30 lat zadaję sobie pytanie – dlaczego w 1985r. wysiedlono ludzi z tego domu? Budynek był ówcześnie w stanie bez zarzutu, lepszym niż niejedna inna kamienica w mieście. Wysiedlenie byłoby uzasadnione jakimiś bardziej ważnymi celami, ale przecież potem to stało puste i nadal stoi puste i tylko niszczało. Ktoś zna odpowiedź?

Skomentuj