Zgubione podczas wczorajszej ulewy tablice rejestracyjne czekają w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

9

W trakcie ulewy, która we wtorek przeszła nad powiatem, wielu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne swoich pojazdów. Część z nich znajduje się w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Zgubienie tablicy rejestracyjnej zdarza się stosunkowo rzadko. Bywa, że odpadają podczas zwykłej jazdy, jednak najczęściej dzieje się to podczas ulew i nawałnic. Jak przekazał Adam Lecibil ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, po wczorajszych intensywnych opadach deszczu mieszkańcy przekazali trzynaście tablic rejestracyjnych do Biura Rzeczy Znalezionych, z czego już pięć zostało odebranych.

Jeżeli nie udało się odnaleźć naszych tablic rejestracyjnych, możemy wnioskować o wydanie duplikatu. Po wypełnieniu wniosku, udajmy się z dotychczasowym dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu i dokumentem potwierdzającym zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Opłata administracyjna za wydanie wtórnika tablic rejestracyjnych wynosi 80 złotych.

9 KOMENTARZE

Skomentuj