Zgnilec amerykański pszczół na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wdrożono działania ochronne

4

Na terenie Kędzierzyna-Koźla pojawił się niechciany gość – zgnilec amerykański pszczół. Ta choroba zakaźna zagraża wszystkim pszczołom w mieście, w związku z czym zostały podjęte konieczne działania ochronne.

Wojewoda opolski wytyczył jako tzw. obszar zapowietrzony całą prawobrzeżną część miasta poza Sławięcicami i terenem Grupy Azoty ZAK SA. Obowiązują tu ograniczenia w przemieszczaniu pszczół, ich produktów i sprzętu związanego z produkcją miodu. Hodowcy powinni też zgłosić miejsca utrzymywania swoich owadów powiatowemu lekarzowi weterynarii. Szczegółowe przepisy w zarządzeniu wojewody: rozporzadzenie_wojewody_opolskiego_w_sprawie_pszczol.pdf

4 KOMENTARZE

    • Zgnilec to panował w kraju przez 2 kadencje platfusów. Mialeś wtedy zieloną wyspe i dobrobyt. Wtedy to był raj dla ludzi.

  1. Wojewoda opolski wytyczył jako tzw. obszar zapowietrzony całą prawobrzeżną część miasta poza Sławięcicami i terenem Grupy Azoty ZAK SA. Obowiązują tu ograniczenia w przemieszczaniu pszczół.

    Mam nadzieję, że wojewoda poinformował pszczoły….

    !to jest NEWS na pierwszą stronę!

  2. A może więcej oprysków na komary… Bo nam ludziom dyskomfort sprawiały… Teraz trzeba tatowac pszczoły.. Wybijmy jeszcze gołębie, wróbel i w ogóle wszystko co nam przeszkadza.. To i my w końcu wyginiemy..

Skomentuj