Zespół „Wasabi” zwycięzcą Koz All Music Festival. Teraz wystąpią na Dniach Miasta

0

Młodość, a zarazem niezwykła dojrzałość muzyczna – na to zwróciło uwagę jury pod przewodnictwem Andrzeja „Pudla” Bieniasza, nagradzając zespól „Wasabi”, zwycięzców tegorocznego konkursu Koz All Music Festival.

Osiem zespołów z różnych miast w Polsce rywalizowało podczas VII edycji festiwalu Koz All Music Festival organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Na scenie w parku Pojednania mogliśmy posłuchać grup: Atom Heart z Warszawy, Tree of Sounds z Katowic, Sweetie and The Boys z Kędzierzyna-Koźla, WASABI z Tarnowa, Bloody Mess  z Warszawy, Zapaść  z Kędzierzyna-Koźla, Konkubent z Łodzi oraz KIWI z Zatoru.

– Na naszej scenie występują zespoły, które być może są na początku swojej wielkiej kariery. Poziom jest bardzo wysoki, nie musimy się martwić czy dobrze nastroili swoje instrumenty przed wejściem na scenę, bo to jest już inna liga. Słuchamy tekstów, czy są własne, czy zapożyczone, staraliśmy się dobierać tak zespoły, aby miały kompozycje własne. Na Koz zapraszamy zespoły twórcze, bez względu na to, jaki gatunek muzyczny reprezentują – mówi Piotr Gabrysz, dyrektor MOK i członek jury.

Zespoły wykonywały maksymalnie  trzy utwory, trwające nie więcej niż 15 minut, które następnie były poddawane ocenie jury pod przewodnictwem Andrzeja „Pudla” Bieniasza – lidera zespołu Püdelsi.

– Festiwal Kozz All Music w Kędzierzynie-Koźlu to jest takie miejsce, o którym słyszymy już od kilku lat. Nareszcie mogliśmy tu przyjechać. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zwyciężyć, bo musimy przyznać, poziom był wysoki. Czasami na festiwalach bywa tak, że niski poziom powoduje, że głupio jest wygrać. Tutaj było inaczej, poziom był naprawdę znakomity i z dumą odbieramy nagrodę. Do tego świetna atmosfera i bardzo dobrze przygotowane zespoły – mówią zwycięzcy konkursu zespół „Wasabi”.

Zespół „Wasabi” otrzymał czek na 6 tysięcy złotych, a w czerwcu wystąpią również tuż przed koncertem Agnieszki Chylińskiej podczas Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj