Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach: wejdź z nami w dobre reakcje!

0

Kontynuujemy cykl prezentacji szkół średnich w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Dzisiaj Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach:

Zespół Szkół nr 3 od lat jest laureatem złotej, srebrnej i brązowej tarczy w rankingu „Perspektyw” –  najlepsze technika w Polsce.

W tym roku szkoła proponuje nowy kierunek, coś dla twardzieli. To liceum ogólnokształcące-klasa strażacka. Klasę tworzy grupa strażacka, która będzie miała zajęcia z wiedzy pożarniczej ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, Jednostki Ratowniczej „Blachownia” i OSP Sławięcice. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach strzeleckich, terenoznawczych, pierwszej pomocy oraz z zakresu samoobrony.

Technik technologii chemicznej

Technik technologii chemicznej to obecnie specjalista bardzo poszukiwany przez branżę. Ukończenie tej klasy gwarantuje znalezienie pracy, a w czasie nauki najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendium naukowe. Dobrze wyposażone laboratorium szkolne i praktyki w zakładach przemysłowych świetnie przygotują do egzaminów zawodowych.

Technik Fotografii i Multimediów

Technik Fotografii i Multimediów to zawód z ogromnym potencjałem. Zajęcia w profesjonalnym studio fotograficznym, liczne wernisaże, plenery, wycieczki zawodoznawcze pozwalają na rozwinięcie talentu, poznanie technik fotografii analogowej i cyfrowej oraz na opanowanie oprogramowania Photoshop i CorellDraw. Patrzymy na świat twoimi oczami!

Technik hotelarstwa

Hotelarz to zawód z przyszłością. Dobre praktyki w kraju i na eleganckich promach Unity Line Polska -Szwecja oraz płatne staże za granicą w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii gwarantują nabycie praktycznych umiejętności potrzebnych do pracy w hotelach na całym świecie. Perfekcyjność mierzymy w gwiazdkach!

Technik organizacji reklamy

Ciekawe praktyki zawodowe, liczne zajęcia artystyczne i innowacje przedmiotowe, wiedza na temat usług i komunikatów reklamowych oraz zasad funkcjonowania agencji reklamowych pozwolą absolwentowi tego kierunku na znalezienie atrakcyjnej pracy lub otwarcie własnego biznesu. Dobra reklama = sukces

Technik spedytor

Ukończenie tej klasy pozwoli na znalezienie dobrze płatnej pracy we wszystkich firmach zajmujących się transportem, spedycją, świadczących usługi samochodowe, autokarowe, lotnicze, morskie itp.; w przedsiębiorstwach zajmujących się importem i eksportem. Uczniowie mają możliwość odbycia płatnych praktyk w Austrii w LKW Walter. Gwarantujemy przygotowanie do egzaminu państwowego na licencję Agenta Celnego. Kręci cię transport? Wkręć się do nas!

Technik spedytor – klasa mundurowa – Nowość!

Technik spedytor-klasa mundurowa. Klasę tworzy grupa wojskowa i policyjna. Każda z nich odbywa osobne zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów zawodowców, natomiast wspólnie uczestniczą w zajęciach strzeleckich, terenoznawczych, pierwszej pomocy oraz z zakresu samoobrony. Atuty tej klasy to liczne wycieczki zawodoznawcze i obozy kondycyjne oraz możliwość uzyskania patentu strzeleckiego, certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy, ratownika wodnego i płetwonurka.

Nasza strona internetowa:

www.slawiecice.edu.pl

Skomentuj