Zespół „Komes” z Kędzierzyna-Koźla reprezentował Polskę na festiwalu w Izraelu

0

Podczas odbywającego się w Izraelu XXXI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego MAATAF nie zabrakło kędzierzyńskiego akcentu. Polskę reprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Komes” z naszego miasta. W dniach 1-7 lipca podczas oficjalnej części festiwalu zespół wystąpił m.in. w Kirjat Gat, Tel Awiwie, Ramli, Dimonie, Afulii oraz w Holonie.

Na występach i paradach zespół zaprezentował się w przepięknych strojach opolskich i cieszyńskich. Wykonywał wiązanki tańców i przyśpiewek Śląska Opolskiego i Cieszyńskiego. Zespołowi towarzyszyła własna kapela.

Podczas pobytu w Dimonie członków zespołu odwiedził ambasador RP Jacek Chodorowski, który przekazał specjalne podziękowanie od ministra turystyki Izraela Yariva Levina. Minister nadał także zespołowi tytuł Ambasadora Dobrej Woli dla Turystyki Izraela.

Wyjazd został sfinansowany przez stronę izraelską, członków zespołu oraz przy wsparciu Biura Informacji i Promocji Miasta Kędzierzyn–Koźle i Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: urząd miasta

zespół komes kędzierzyn-koźle (1) zespół komes kędzierzyn-koźle (3) zespół komes kędzierzyn-koźle (4) zespół komes kędzierzyn-koźle (5)

Skomentuj