Zespół Komes jedzie na festiwal do Tajlandii. Będzie reprezentować Kędzierzyn-Koźle

0

W dniach 15-23 stycznia 2018 r. członkowie Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Komes, mającego swoją siedzibę na osiedlu Piastów, będą reprezentowali nasze miasto na II Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Tajlandii.

Zespół został zaproszony po tym, jak w 2016 r. w Izraelu na podobnym festiwalu nawiązał współpracę z grupą folklorystyczną z Tajlandii. Oprócz Polski zostali zaproszeni jeszcze przedstawiciele innych krajów Europy i Azji. To min.: Finlandia, Sri Lanka, Izrael, Bułgaria, Filipiny, Grecja, Tajwan, Indie, Bangladesz i inne. Łącznie udział wezmą reprezentanci 15 krajów.

Grupa Zespołu Komes w składzie 12 osób zaprezentuje tańce regionu rzeszowskiego i Beskidu. Są to tańce bardzo żywe i ogromnie atrakcyjne dla widza. Zespół liczy, że tym programem podbije serca Tajów.

Harmonogram pobytu przedstawia się bardzo ciekawie. Zespół spotka się z władzami niektórych prowincji, odwiedzi miejsca  świętości Tajów, a także będzie miał sposobność zwiedzić najciekawsze miejsca w okolicach Bangkoku. Dodatkowymi atrakcjami mają być pokazy strojów ludowych, a także spotkania kulinarne, na których wszystkie kraje będą serwowały potrawy swoich regionów.

Zespół będzie również promował nasze miasto i województwo. Z okazji 20-lecia samorządów i 100-lecia niepodległości Urząd Marszałkowski zapewnia upominki dla uczestników festiwalu, które pozwolą przybliżyć światu Polskę, województwo opolskie, a przede wszystkim Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj