Zespół ETP TP-elbud obronił tytuł mistrza miasta w siatkówce amatorów. ZDJĘCIA

0

Najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek miejskiej ligi amatorów w siatkówce po raz ostatni rywalizowały dziś na parkiecie. W wielkim finale ligi zespół ETP TP-elbud pokonał w czterech setach ekipę Azymka Zdzieszowice i obronił tytuł mistrzowski.

Jako pierwsi na parkiecie hali sportowej przy alei Jana Pawła II mierzyli się dziś zawodnicy Beniaminka Kędzierzyn-Koźle oraz AKS EMDE Kędzierzyn-Koźle, a stawką spotkania były brązowe medale ligi. Górą była ekipa Beniaminka, która zwyciężyła w trzech setach.

W finale ligi broniący tytułu ETP TP-elbud łatwo wygrał dwa pierwsze sety i prowadził w trzeciej partii, ale ambitnie grający zespół Beniaminka odwrócił losy seta i wygrał do 23. W czwartej odsłonie to Beniaminek przez długi czas prowadził różnicą kilku oczek, ale w końcowej fazie seta górą byli rywale, którzy seryjnie punktowali i wygrali do 21, a cały mecz 3:1.

Puchary i nagrody dla najlepszych drużyn sezonu wręczali wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zenona Kuś. Nagrodę MVP sezonu otrzymał Przemysław Woźniak z AKS EMDE Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj