Zebranie sztabu kryzysowego na śluzach Sławięcice i Rudziniec z udziałem wojewody, samorządowców i służb

2

W środę na zamkniętym odcinku Kanału Gliwickiego pomiędzy Śluzami Rudziniec i Sławięcice zebrał się sztab kryzysowy. Wziął w nim udział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, samorządowcy, w tym również starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko.

– Z meldunków służb obu województw wynika, że sytuacja się stabilizuje i ryby śniętej jest zdecydowanie mniej. Służby nieustannie pracują, badania wody i ryb trwają – przekazał wojewoda Sławomir Kłosowski.

– Najważniejsza informacja jest taka, że sytuacja stabilizuje się. Śniętych ryb jest mniej. Nasze służby wciąż pracują. Woda jest pobierana i przekazywana do analizy – informuje także starosta Paweł Masełko.

Zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego od śluzy Rudziniec do śluzy Sławięcice obowiązuje do poniedziałku 12 września.

  • Fot. Wojewoda opolski

 

2 KOMENTARZE

  1. Na pewno okaże się, że ryby są śnięte z powodu przyduchy, która powstała przy temperaturze poniżej 20 stopni. W tym państwie dzieją się takie rzeczy

  2. To sobie urządzili wycieczkę. Wiadomo że jak wszystkie ryby padły to jest pusty akwen, puscie wodę niżej to okaże się czy już nic się nie zmieni. Po co ten zlot jak i tak nic nie możecie zrobić do następnego nielegalnego rzutu i nie tłumaczcie proszę że to z powodu przyduchy a sprawca się z was śmieje i szuka kolejnego miejsca.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj