Zebrali ponad 12 litrów życiodajnej krwi. Policjanci dziękują mieszkańcom zaangażowanym w zbiórkę

5

Wielkie słowa uznania kierujemy do osób, które chcą i potrafią dzielić się z innymi darem ratującym życie – relacjonują policjanci. Ponad 12 litrów krwi zebrano podczas zbiórki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz strażacy ochotnicy ze Sławięcic.

W sobotę (9 października) w Kędzierzynie-Koźlu przy sklepie Carrefour została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizował Klub HDK PCK „Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy policjanci oraz strażacy ochotnicy ze Sławięcic.

W naszym powiecie nie zabrakło osób, które podzieliły się cennym darem jakim jest krew. Ich postawa ma szczególne znaczenie dla zdrowia i życia innych. Podczas zbiórki, która trwała 4 godziny zabrano ponad 12 litrów krwi. Osoby, które ją oddały otrzymały upominki.

Była to również dobra okazja, by porozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Na przygotowanym przez policjantów stoisku nie zabrakło materiałów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa seniorów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz informacji dotyczących cyberprzestępczości. Można było także usiąść za kierownicą policyjnego motocykla oraz radiowozu. Funkcjonariusze wskazywali również jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

5 KOMENTARZE

Skomentuj