Zdrowie w świątecznym prezencie. Za nami XVII Sławięcickie Spotkania Adwentowe

0

Jak prawidłowo zbilansować posiłki? Co jeść, a czego unikać? Naturalne kremy do twarzy, możliwość wykonania podstawowych badań i mnóstwo informacji dotyczących zdrowia. „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie” to hasło Sławięcickich Spotkań Adwentowych, które już po raz siedemnasty odbyły się w auli Zespołu Szkół nr 3.

W minioną niedzielę w świat niezwykłych świąt Bożego Narodzenia zabrali mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i nie tylko organizatorzy Sławięcickich Spotkań Adwentowych. Siedemnasta edycja wydarzenia jak co roku przyciągnęła do auli Zespołu Szkół nr 3 wielu miłośników magii Bożego Narodzenia.

Cieszymy się, że tyle osób do nas przyszło. Jestem zaskoczony, że to już nie tylko mieszkańcy naszej gminy, lecz również sąsiednich. Jak zwykle przygotowaliśmy wiele atrakcji, jednak najważniejsze, że przychodzą tu całe rodziny i wspólnie spędzają ten przedświąteczny czas – mówi Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań było zdrowie w różnych odsłonach. Na stoiskach możliwość wykonania podstawowych badań i konsultacja lekarska. Mnóstwo porad zdrowotnych oraz informacji, jak prawidłowo się odżywiać.

Jak co roku czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: artystyczny kącik malucha, ozdoby i pierniczki świąteczne, kawiarenka ze swojskimi ciastami, stoisko z naleśnikami, świece wigilijne i opłatki. W artystycznej odsłonie XVII Sławięcickich Spotkań Adwentowych wystąpili m.in.: Sławięcicka Orkiestra Dęta, uczniowie z Zespołu Szkół nr 3, przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola nr 18, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach, a także mażoretki z zespołu Rytm III oraz sekcja Street Workout z klubu sportowego „Koziołek”. Nie zabrakło oczywiście wizyty Mikołaja i ulubionej przez wszystkich loterii fantowej.

Dochód z imprezy przeznaczony jest na cele związane z potrzebami szkoły, tym razem będzie to zakup szafek ubraniowych dla uczniów oraz pomoc młodym ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Skomentuj