Zdrowa rywalizacja i świetna zabawa. „Dziewiątka” zaserwowała przedszkolakom niezwykły dzień

1

W ramach dziesiątego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków dziewięć przedszkoli z naszego miasta rywalizuje o cenne trofeum, jakim jest puchar dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jurija Gagarina.  

Turniej piłki nożnej dla przedszkolaków z naszego miasta cieszy się już dziesięcioletnią tradycją. Dzieci nie tylko mają okazję rozegrać mecze, ale i uzewnętrznić się artystycznie w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku plastycznym.

Ideą wydarzenia jest integracja dzieci i uczenie ich zdrowej, sportowej rywalizacji, którą zaszczepia w nich „Dziewiątka”, najbardziej sportowa szkoła w naszym mieście. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło w towarzystwie dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 Wojciecha Czapli. Podczas otwarcia pojawił się również akcent związany z wojną z Ukrainie.

Wśród dzieci mamy dzieci ukraińskie dlatego podczas ceremonii otwarcia pojawiła się flaga Ukrainy. Chcielibyśmy w ten sposób zrobić prezent tym, co mimo wojny i mimo całej tej trudnej sytuacji, próbują żyć w naszym mieście normalnie. Przy tej integracji przedszkolaków z Kędzierzyna-Koźla, dzieci z Ukrainy również czuły się dobrze – mówi Wojciech Czapla.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj