Zdobywają nowe umiejętności i odnajdują pasje. Ruszyły międzypokoleniowe warsztaty w MOK

0

Robótki ręczne, wokal i emisja głosu, animacja filmowa, fotografia, moda i design, to jedne z tematów warsztatów, które ruszyły w Miejskim Ośrodku Kultury. Wszystkie zajęcia są darmowe, wystarczą wcześniejsze zapisy. 

Darmowe warsztaty są organizowane w ramach programu „Junior-Senior – cykl twórczych działań międzypokoleniowych” realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Na realizację projektu otrzymano dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych. Inaugurację cyklu zajęć rozpoczęto warsztatami z tworzenia makramy.

Seniorzy poprowadzą warsztaty z szydełkowania, robótek ręcznych, florystyki, literatury i warsztaty kulinarne. Młodzi nauczą seniorów nieco innych dziedzin: wokalu i emisji głosu, animacji filmowej, mody i designu, fotografii, jak również przeprowadzą zajęcia plastyczno-kreatywne.

Rozpoczynamy cykl międzypokoleniowych działań dofinasowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za nami warsztaty z robótek ręcznych. Podczas nich skupiamy się na makranie i szydełkowaniu. Projekt polega na tym, aby wymienić się doświadczeniami, seniorzy przekazuję je młodym, a młodzi swoimi umiejętnościami dzielą z seniorami – mówi Ewa Kowalczyk-Lecibil, pomysłodawca i koordynator projektu.

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie : http://www.mok.kedzierzyn-kozle.com.pl/wydarzenia-kulturalne/1214-ruszaja-warsztaty-miedzypokoleniowe-w-ramach-projektu-junior-senior

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj