Zdobyła kolejne złoto. Aneta Heluszka Międzynarodową Mistrzynią Polski NPC

1

Aneta Heluszka już przyzwyczaiła nas do swoich sukcesów. Jednak wciąż udowadnia, że może jeszcze więcej i ciężko nad tym pracuje. Efektem tej wytrwałej, mozolnej i ciężkiej pracy są kolejne zwycięstwa. Tym razem mieszkanka Kędzierzyna-Koźla została Międzynarodową Mistrzynią Polski NPC.

Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla, Aneta Heluszka, wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie, gdzie rozegrane zostały cztery prestiżowe konkursy w kulturystyce i fitness Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League. Głównymi nagrodami w zawodach były karty PRO oraz sponsorowane wyjazdy i starty w zawodach Olympia Amateur w Las Vegas, USA i Arnold Classic Amateur w Ohio, USA w 2020 roku.

Podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych odbyły się również kwalifikacje do reprezentacji Polski na pierwsze Mistrzostwa Świata NPC & IFBB Professional League w Atlancie w USA w 2020 roku. Wszystkie zawody wchodzące w skład Festiwalu Sportów Sylwetkowych były sędziowane wyłącznie przez certyfikowanych sędziów NPC z USA i Europy.

Reprezentantka naszego miasta wystartowała w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich, czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Polski zdobyła najwyższe miejsce na podium i do naszego miasta wróciła ze złotem na szyi i tytułem Międzynarodowej Mistrzyni Polski. W drugiej konkurencji International Xtreme Fitness Challenge – PRO, uplasowała się na drugim miejscu zdobywając srebro.

Jestem szczęśliwa, że zdobyłam złoto. W drugiej konkurencji przegrałam minimalnie, sędziowie powiedzieli mojemu trenerowi, że Francuzka wyprzedziła mnie zaledwie o włos. Ostatecznie zajęłam drugie miejsce i kartę pro sprzątnięto mi sprzed nosa. Pomimo tego jestem mega zadowolona, gdyż formę miałam bardzo dobrą – mówi Aneta Heluszka.

Jak zdradza nasza zawodniczka, teraz czas na odpoczynek, by zregenerować organizm po wyczerpujących przygotowaniach do zawodów.

Od września funkcjonuję na pełnych obrotach, co dla organizmu jest mega wyczerpujące. Odpoczynek będzie polegał na stopniowym dokładaniu kalorii odnowy biologicznej, przy czym nie zaprzestaję trenować. Czas po zawodach można bardzo produktywnie wykorzystać na budowę ciała. Może jeszcze pod koniec tego roku powalczę o kartę pro – dodaje Aneta.

1 KOMENTARZ

Skomentuj