Zdobądź najbardziej pożądany zawód w regionie! Komet-Urpol inwestuje w młodzież

1

Komet-Urpol to zakład wytwarzający specjalistyczne narzędzia do obróbki skrawaniem, które wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, maszynowym, zbrojeniowym i wielu innych. Zakład produkcyjny, zlokalizowany w Kędzierzynie – Koźlu, przy ul. Przyjaźni 47B wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy, który stanowią głównie obrabiarki CNC renomowanych producentów.

Zawód operatora CNC stanowi największy odsetek zatrudnionych w naszej firmie pracowników, dlatego też powstała inicjatywa stworzenia klasy Operatora Obrabiarek Skrawających w zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, z którą KOMET – URPOL współpracuje nieprzerwanie od 2011 roku.

Co w praktyce oznacza to dla potencjalnego kandydata ?

3-letnia nauka w szkole branżowej daje możliwość odbycia praktyki w zakładzie pracy w wymiarze 2 dni tygodniowo. W tym czasie uczniowie nabywają umiejętności z obróbki ręcznej oraz obróbki maszynowej. Wszystko dzieje się pod nadzorem dedykowanego nauczyciela zawodu, który służy pomocą w trakcie trwania nauki i wspiera rozwój  praktykantów. Na hali produkcyjnej wyznaczono specjalne stanowiska do nauki oraz zakupiono maszyny przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby uczniów. Uczniowie korzystają również z profesjonalnego symulatora 3D do konstruowania narzędzi, dzięki któremu natychmiast widzą efekty swojej pracy i postępy w nauce.

Praktykanci są wynagradzani comiesięczną pensją oraz mogą także liczyć na dodatkowe benefity w postaci :

– finansowania biletów miesięcznych,

– dodatkowych bonusów na święta i wakacje,

– premie za świadectwa z czerwonym paskiem.

Po ukończeniu trzech klas szkoły uczeń potrafi programować maszyny sterowane numerycznie. Nasi uczniowie mają pierwszeństwo przy rekrutacji nowych Pracowników. KOMET – URPOL zatrudnia personel wyłącznie na podstawie  umowy o pracę na pełny etat. Zapewnia dobre wynagrodzenie oraz dostęp do wielu benefitów.

Nabór na rok szkolny 2018/2019 jest w toku. Zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów do zdobywania praktycznych umiejętności w komfortowych warunkach jakie zapewnia KOMET – URPOL.

Chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem email: rekrutacja@kometgroup.com

1 KOMENTARZ

Skomentuj