Zdjęcia uczniów ze Sławięcic ozdobiły restaurację, a wkrótce będzie można je też zobaczyć w galerii handlowej

0

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach nie tylko robią znakomite artystyczne zdjęcia, ale również dzielą się nimi z mieszkańcami miasta, prezentując je w lokalach gastronomicznych – ekspozycję można podziwiać między innymi w kozielskim Bistro Czarno na Białym, a niebawem pojawi się także w Galerii Odrzańskie Ogrody. W ten sposób młodzi fotografowie realizują szkolny projekt. 

Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja realizuje fotograficzny projekt „Sztuka blisko nas” w wykonaniu uczniów klas technik fotografii i multimediów. Prace możemy podziwiać w kilku kawiarniach w naszym mieście wśród nich Czarno na Białym, Affogato, oraz Krukkafe. Nad projektem czuwają nauczycielki Marta Głabuś-Kupka, Eliza Wilusz oraz Agnieszka Majewska.

Nasze wystawy nie roszczą sobie prawa do miana artystycznych czy nowatorskich, chcielibyśmy jednak, aby młodzi twórcy mogli zaprezentować prace spoza powszechnej, komercyjnej stylistyki. Tematyka prac uczniów jest bardzo zróżnicowana – od portretu, przez reportaż, po studium obiektu. Każdy z nas bowiem inaczej odbiera liczne bodźce płynące z otoczenia i przetwarza je w unikatowy sposób. Mamy nadzieję, że obcowanie ze sztuką wejdzie na stałe do naszych miejskich przestrzeni – mówi Agnieszka Majewska, prowadząca projekt.

Pierwsze wystawy fotografii wykonanych przez uczniów klas technik fotografii i multimediów oglądać będzie można w restauracjach, kawiarniach, barach, galeriach handlowych, wszędzie tam, gdzie przychodzimy, by spędzić czas w gronie bliskich nam osób, szukając odprężenia. Mamy nadzieję, że kontakt z fotografiami wywoła refleksje, zrodzi inspiracje, może przywoła wspomnienia – dodaje. 

Na dniach pojawi się ekspozycja również w Galerii Odrzańskie Ogrody.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj