Potrącenie rowerzystki na przejeździe przy parkingu Carrefoura

13

W poniedziałek około godz. 12. 30 doszło do potrącenia rowerzysty na ulicy Kozielskiej.

Zderzenie nastąpiło, gdy samochód wyjeżdżał z parkingu przy supermarkecie Carrefour. W tym miejscu skrzyżowanie przecina przejazd dla rowerów. Kobieta, która siedziała za kierownicą auta osobowego, nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie poruszającej się jednośladem.

Na szczęście w wyniku zderzenia rowerzystka nie odniosła żadnych obrażeń. Na miejsce wezwana została policja. Na sprawczynię kolizji nałożono mandat w wysokości 800 zł.

13 KOMENTARZE

 1. Najlepsze jest to że połowa rowerzystów nie ma zielonego pojęcia o ruchu drogowym i nigdy nie zdobyła żadnych uprawnien na jakikolwiek pojazd . A przywileje mają większe od kierowców. Zaraz ktoś błyśnie , że na zachodzie to norma . Tylko nie widziałem tam tylu wariatów na rowerach co tu , którzy mają kodeks drogowy w siedzeniu swojego siodełka. Kultura i rozwaga . Kierowca ma tylko parę oczu. I też ma prawo wszystkiego nie widzieć.

  • To prawda, że część rowerzystów to debile, ale wśród kierowców tych debili jest znacznie więcej. Kursy, egzaminy, punkty i mandaty nic nie dają, wszędzie widać rozwalone znaki drogowe, słupy, bariery a w rowach rozwalone auta. Dać wam przywileje to jeszcze więcej trupów na drodze i o jakich przywilejach mówisz?

 2. ”Na sprawczynię kolizji nałożono mandat w wysokości 800 zł.”

  Ciekawe, że 2 tygodnie temu, w takiej samej sytuacji, kierowca, który potrącił rowerzystkę przy wyjeździe z Kauflandu, dostał jedynie pouczenie.

  Raz pouczenie a raz 800 zł mandatu.
  Ciekawe, kim był ten kierowca, co dostał tylko pouczenie.
  Bardzo ciekawe…

  • Istnieją takie „wizytówki” które pokazuje się drogówce i unika się mandatów. Takie wizytówki dostaje się od znajpmego policjanta. Właśnie taką ma moja koleżanka. Masakra jakie to niesprawiedliwe.

 3. Rowerzyści mając te swoje przywileje nie myślą na przejsciach.Powinni tak samo uważać jak kierowcy.Kierowca musi mieć oczy wszędzie i myśleć na drodze,a rowerzysta to już nie?Przejeżdżają przez te przejścia ze słuchawkami w uszach i nie słyszą co się wokół nich dzieje.

  • Kierowco: policz jaki procent kierowców przejeżdża przez skrzyżowania gadając przez komórkę a potem doczepiaj sie rowerzystów.

  • Rower nad przejściem powinien latać, a pieszy skakać jak tyczkarz. Zlikwidować wszystkie przejścia i znaki drogowe tak by tzw kierowcy mogli bezpiecznie się rozglądać czy nie jedzie rower albo wózek z dzieckiem.

 4. Kolejny przykład na to, że Kozielska i JP II są zle zaprojektowane. Taka ilość potrąceń powinna dać do myślenia inwestorowi. Wina nie leży wyłącznie po stronie kierowców.

 5. Aby bezpiecznie włączyć się do ruchu na całej długości Kozielskiej czy JP2 trzeba autem zatrzymać się na ścieżce rowerowej i chodniku. Chyba nie taka jest idea ścieżki rowerowej aby co 100 metrów hamować albo omijać auta stojące na ścieżce. Sporo tam jeżdżę i nie ma tam mowy o rekreacyjnej jeździe na rowerze.

 6. Dlaczego nie ma żadnej wiadomości z wypadku w Większycach z udziałem motocyklisty i samochodu do jakiego doszło w sobotę 15.09.2018r.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj