Zderzenie na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z Lisa. Sygnalizacja nie działała?

10

W sobotę po godzinie 14 doszło do zderzenia dostawczego forda z mazdą na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z aleją Lisa. Sprawca tłumaczył, że zmyliła go szwankująca sygnalizacja.

W ostatnim czasie czytelnicy informowali nas o problemach z sygnalizacją na tym skrzyżowaniu. Zdarzyło się na przykład, że z każdej strony pokazywała ona światło czerwone, a zdezorientowani kierowcy tkwili w miejscu.

Sprawca dzisiejszego zderzenia, kierowca forda na ukraińskich numerach rejestracyjnych, który nadjechał do skrzyżowania obwodnicą, miał tłumaczyć, że zmyliła go właśnie niedziałająca sygnalizacja. Zderzył się z mazdą jadącą drogą z pierwszeństwem od strony Blachowni. Kobieta, która siedziała za kierownicą, trafiła do szpitala. Na miejscu poza pogotowiem interweniowała też policja i straż pożarna. Występowały chwilowe utrudnienia w ruchu.

10 KOMENTARZE

    • Ta sygnalizacja jest wyłączona od kilku dni. Mimo wszystko tłumaczenie sprawcy jest słabe. Są znaki poziome i pionowe. Po prostu na nie nie spojrzał.

  1. To już dzisiaj druga stłuczka w tym miejscu. O godz. 6.00 przejeżdżałem tamtędy i stały na poboczu dwie osobówki. Pół godz. później już był przy nich samochód policji.
    A sygnalizacja nie działa (chyba) tam od zorganizowania objazdu do centrum.

  2. Bardzo mnie bawi wypatrywanie zielonego światła w słoneczny dzień kiedy od obwodnicy stoję jako pierwszy w samo południe i słoneczko wypala mi oczy!

  3. wczoraj koło 11:20 kierowca zielonego auta wymusił pierwszeństwo na tym własnie skrzyżowaniu na traktorze i gdyby nie przytomność traktorzysty i refleks to doszłoby do kolizji – traktorzysta w ostatniej chwili zahamował. Ludzie nie uważają jeżdżą na pamieć na zasadzie ” a mi się uda” i potem mamy takie a nie inne sytuacje.

  4. Przejeżdżałem tam ze sto razy przez ostanie 3 dni od rana do wieczora i za każdym razem migało pomarańczowe. Wyłączyli to celowo przez remont Jana Pawła II?, wcześniej zauważyłem że czerwone rano paliło się non stop u wszystkich, a to było już bardzo niebezpieczne.

  5. A o godz.14.08 było światło PULSUJĄCE.Pan kierowca z Ukrainy zagapił się i wymusił na kobiecie !!! Oj nie ładnie panie kierowco!!!

Skomentuj