Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i alei Lisa

15

W poniedziałek około godz. 10 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych (volkswagen i peugeot) na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i alei Lisa.

Na miejscu interweniują dwa zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja: jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 25-letnia kobieta, kierująca pojazdem marki peugeot, wymusiła pierwszeństwo na kierowanym przez starszego mężczyznę volkswagenie. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji ukarana została mandatem karnym.

15 KOMENTARZE

 1. Nawet starzy mieszkańcy Kędzierzyna, jeżdżący tamtędy od dawna podczas rozmowy mówią, że pierwszeństwo ma pojazd , który skręcając w lewo z Al.Lisa jest już na głównej, przed jadącym prosto z naprzeciwka, dlatego tam jest tyle wypadków…

 2. Trzeba było zabrać starszemu mężczyźnie prawo jazdy wtedy młoda kobieta znająca wspaniałe przepisy i mająca super refleks nie miała by na kim wymósic pierwszeństwa.

  A najlepiej zabrać prawo jazdy wszystkim kobietom i starszym osobom to wogule nie będzie wypadków…

 3. Problem wynika z nieznajomości przepisów. Ludzie traktują te skrzyżowanie nie jako drogi jedno jezdniowej z dwu jezdniową, ale jako dwa osobne. To na myśli ma Jan z pierwszego komentarza. Często skręcający od Piastów w stronę Azot wjeżdżając na Wojska Polskiego uważa, że jest już na „głównej” i ma pierwszeństwo przed tym, co jedzie Stalmacha, a to nieprawda. Stąd te częste tam kolizje.

 4. Skrzyżowanie jest fatalne, bo duże odległości do przejechania, żeby opuścić je. Zbyt dużo kolizji żeby uznać, że nic się nie dzieje, a pewnie winni są kierowcy. Zawsze winni są kierowcy, ale wygląd tego skrzyżowania sprzyja tym wypadkom. Była przebudowa i jakoś nikt nie sugerował ani ronda ani świateł. Jest chyba w tym mieście jakaś komisja bezpieczeństwa już o policji, która jest obok nie wspominając i pewnie mają czas żeby się zająć problemem.

 5. Czytam nie które komentarze i włosy się jeżą. Skrzyżowanie ulic W.Polskiego, Stelmacha i aleja Lisa jest prostym i czytelnym skrzyżowaniem. Znaki poziome na jezdni są tak samo ważne jak znaki pionowe.
  A więc dla jadących na wprost, w prawo i w lewo z ulic Stelmacha i alei Lisa jest obowiązek zatrzymania się gdyż są na drodze podporządkowanej. Ty samym mają obowiązek ustąpić wszystkim jadącym po W. Polskiego. Do tego wykonując manewr skrętu w lewo muszą ustąpić jadącym na wprost z ulic alei Lisa jeśli wyjeżdżamy z Stelmacha i odwrotna sytuacja jadąc również w lewo z alei Lisa ustępujemy jadącym na wprost z ulicy Stelmacha. Jeżeli są dwa pojazdy skręcające w lewo z ulicy Stelmacha i alei Lisa należ wykonać je bez kolizyjnie z zachowaniem ostrożności.

   • To zależy od różnych czynników. Jak instruktor podejdzie do zagadnienia jakim jest przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w pomoce dydaktyczne. Kursanci też się różnią. Jeden jest bardziej pojętny – szybciej się uczy, a drugi bardziej oporny – i twemu trzeba poświęci więcej czasu na poszczególnych zadaniach. Polacy ogólnie jeżdżą agresywnie często nie myśląc o innych uczestnikach ruchu (w tym są niedouczeni). Dlatego są wypadki. Na kanale YouTuba „STOP CHAM” proszę sobie pooglądać.

  • No. Teraz to my już wiemy jak się prawidłowo poruszać po tym skrzyżowaniu.
   Dzięki za tak dokładne wytłumaczenie wszystkiego i rozwianie wszelkich wątpliwości.
   Dziękujemy. dziękujemy.

Skomentuj