Zderzenie dwóch osobówek na drodze do Bierawy. W jednym z aut kobieta z dzieckiem. ZDJĘCIA

7

W piątek około godziny 13 służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Mickiewicza w Bierawie.

Na drodze łączącej Bierawę z wojewódzką 408 zderzył się volkswagen passat i hyundai. Pierwszym z pojazdów kierowała kobieta, która jak wynika ze wstępnych ustaleń, zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia. W aucie poza kobietą znajdowało się jeszcze dziecko, hyundaiem jechał mężczyzna.

Droga jest całkowicie zablokowana, planowo ruch ma zostać przywrócony po 14. Choć zderzenie wyglądało groźnie, to żaden z jego uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

7 KOMENTARZE

  1. Ta droga to jedno pasmo nieszczęść. Krzywa, bez poboczy, muldy wypchane przez korzenie drzew. Jazda samemu to dziki cross. Minięcie się w sposób bezpieczny tylko przy 20 km/godz.

  2. Droga powiatowa jak widać nie ma gospodarza. I bez względu na to czy był ZDP czy go wchłonięto. Starościna mieszka dwa kilometry od tej drogi, radny powiatowy praktycznie przy tej drodze. I nic. Główna arteria wyjazdowa w kierunku KK z Bierawy nikogo nie interesuje. I każdy powie” pieniążków ni ma” Ale żeby się o jakieś wsparcie postarać to już za trudno. I to w sytuacji kiedy lokalizacja drogi, jej znaczenie, styczna z drogą wojewódzką dawałaby jej dobra punktację w każdym naborze.

    • Jeśli samochód zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, to każdej szerokości i równości droga nie jest w stanie zapobiec zderzeniu z prawidłowo jadącym pojazdem po stronie przeciwnej. I nie ma znaczenia czy niedaleko, lub tuż obok mieszka starościna i radny powiatowy. Wspominanie o tym w poście, to tylko osobiste wycieczki piszącego pod adresem tych osób

  3. Jasne, wcześniej winę zwalano na pieszego, rowerzystę lub dzika. Teraz wykrzywiona i nie remontowana droga jest winna.O kierowcach ani słowa.

  4. Nie jeżdżę tą drogą juz parę lat z paru powodów –
    wąska, wyboista, „leżący policjanci”. Wolę Dworcową, a że jest troche dalej… Cóż zużycie podzespołów samochodu pewnie sporo mniejsze i paliwa pewnie też…

Skomentuj