Zdalny trening pływacki może mieć jakieś plusy? Tak! Udowadniają to trenerzy „Dziewiątki”

3

Trening pływacki bez wody? Mimo że wydaje się to trudne i z marną korzyścią dla dzieci, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Taka forma edukacji ma też swoje dobre strony, o czym przekonują trenerki pływania z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Szkoła w zmienionej rzeczywistości odbiega o tej, do której byliśmy przyzwyczajeni. Zdalna nauka trwa już zdecydowanie za długo, dzieci tęsknią za szkolnymi murami, a nauczyciele za normalną pracą w klasach. W tych trudnych czasach ciężko jest również przekonać młodych ludzi do aktywności sportowej.

Fakt ten stał się motywacją dla dwóch trenerek pływania: Katarzyny Krzysicy i Ewy Madej. Panie stworzyły projekt, który pokazał pozytywny wpływ edukacji zdalnej na treningi pływackie dzieci w klasach 1-3 o profilu pływackim. Celem projektu było wprowadzenie najmłodszych zawodników w świat sportu. Wszystkie działania realizowane w projekcie wzbogaciły wiedzę uczniów, pokazały im głębszy sens w wykonywaniu ćwiczeń i podejmowania treningów pływackich – pokazały, że sport nie musi być nudny.

Realizując ten projekt chciałyśmy wykazać, że mimo zaistniałej sytuacji, nauka zdalna z zakresu zajęć sportowych ma sens. Wpływa na wyobraźnię dzieci i w formie wizualizacji prawidłowego ruchu, jest wykorzystywana w praktyce – co ważne, przynosi zamierzone efekty. Praca nad projektem zakładała, że wyzwoli w uczniach aktywność, kreatywność, odpowiedzialność za wykonywane zadania, a wspólne uczestnictwo w projekcie wytworzy pozytywne interakcje między uczniami. Przeanalizowane przez trenerów materiały z części „lądowej” i przeniesienie ich na trening w wodzie, bardzo mocno ułatwiło pracę – mówią autorki projektu.

Uczeń poprzez wizualizację potrafił wyobrazić sobie prawidłowy ruch. Wykonując go w wodzie, pomyślał nad jego dokładnym wykonaniem – było to bardzo widoczne. Zwiększyła się świadomość a także wpływ prawidłowo wykonanego elementu na całokształt umiejętności pływackich – dodaje.

Relację z treningów dzielnych zawodników klas pływackich możemy obserwować na Facebooku szkoły.

3 KOMENTARZE

  1. Do czego to doszło ? ale to nic w porównaniu z ” diagnostyka lekarską” przez telefon… Tak jeszcze nie dawno jak się zadało pytanie na Google w sprawie dolegliwości to było się wysmianym. Teraz to nawet można sobie prywatną wizytę online wykupić, jakaś paranoja.

  2. No i jeszcze zacznijcie uczyć i trenować piłkarzy i siatkarzy, wtedy uwierzę ze jednak covid wam również zaszkodził tak jak dzieciakom które całymi dniami siedzą przed kompami.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj