Zdalne nauczanie od 20 grudnia, mniejsze limity w gastronomii i hotelach. W marcu obowiązkowe szczepienia dla 3 grup

22

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (7.12) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych obostrzeniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa.

Ograniczenia i zmiany w obowiązujących przepisach zapowiedział już wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Dziś przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia poinformowali, jak będą one wyglądały w praktyce.

Najważniejsze zmiany dotyczą zmniejszenia limitów w gastronomii i usługach. – Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę – przekazał wiceminister Waldemar Kraska.

Bardzo ważna zmiana w edukacji. Od 20 grudnia do 9 stycznia prowadzone będzie nauczanie zdalne w szkołach podstawowych i średnich. Z kolei w marcu planowane jest wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych, tj. pracowników służby zdrowia, służb mundurowych oraz nauczycieli.

Zamknięte mają zostać dyskoteki i kluby. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał też, że posłowie pracują nad projektem ustawy, który pozwoli pracodawcy oczekiwać od pracownika okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19, testy mają być dostępne bezpłatnie. Od 15 grudnia zmniejszone zostaną limity obłożenia w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych do 30 proc.

22 KOMENTARZE

 1. Niech testy robią ci, co z uporem mula się nie szczepia i uważają że covida nie ma. Odizolować antyszczepionkowcow! !!! Zakaz wstepu nie zaszczepionym do hipermarketów, kin, basenów, lub wynik negatywny, a w zakładach pracy urlop, lub l4! !!

  • Ooo widzę segregator się odezwał :) nabijanie na pal tez będzie? Zostaliście zrobieni w wała bo wy zaszczepieni musicie się testować, przechodzić kwarantanne itd ale najlepiej na nas to zwalić, buahahahhahahahaha jesteście żałośni i głupi, ale spoko chwile poczekamy i ciemnota sama umrze. Zdrawiam

  • Co ty opowiadasz za farmazony. Szczepionkowców może nie zaatakuje covid ale przenoszą tą chorobę i co to daje jak nie on to inny i wielce ktoś kto z nim mieszka będzie chory a on se może latać po mieście wielka polityka żałosne!!!!

  • Nikt nie mówi że nie ma koronki.. Owszem jest.. Ale nikt nie zmusi mnie do szczepień.. Tymbardziej jakikolwiek antyrzad czy pseudo naukowcy czy pseudo lekarze występujący we wszystkich stacjach tv.. Polecam Dr Zbigniew Halat

   • A ktoś cię zmusza? Poprostu będziesz dalej siedział na piastach w 4 ścianach, bo nikt cię nigdzie nie wpuści, a na ulicy cię opluja hahahaha

  • Błazny Prawdziwymieszkaniecodkdok, :), Piasty zamknijcie gemby zakazane bo was już nikt nie pyta o zdanie.
   Jesteście zwyklymi antyspołecznikami. Zobaczymy jak będziecie skamleć przed tą z kosą cwaniaczki !

 2. Pytanie,dlaczego wybrańcy narodu mają się szczepić w Marcu a nie od 2 Stycznia ??? Mam odpowiedż, do Marca Covid 19 wygaśnie i Nie będzie szczepień przymusowych ! Czuwaj !

  • Ale ty głupia, widać że ta choroba ci na mózg siadla, a wiesz jakie są skutki po chorobie? Dowiesz się później, jak dozyjesz

 3. Poczekam mądrale jak wylądujecie na ojomie, wtedy będzie płacz. Powinniście się cieszyć że macie taką odporność organizmu ale wszystko jest do czasu.

 4. Jak na razie nie ma lekarstwa na covid. Osoby ze skłonnością do nadprodukcji w płucach wydzieliny z przeciwciałami umrą (uduszą się) niezależnie od tego czy były szczepione czy nie. I w tym sensie antyszczepionkowcy mają rację, że zaszczepiony ryzykuje powikłania poszczepionkowe a nie jest chroniony przed śmiercią. Prawdopodobnie do stycznia wymrą ci słabsi i wrócimy do kilkunastu zgonów dziennie. Odwołamy epidemię i będziemy mieć mniej emerytów. Rząd prowadzi bardzo cyniczną ale skuteczną politykę covidową. Ludzie starsi chcący jeszcze pożyć muszą się samoizolować. Nie można dla nich zablokować gospodarki bo wtedy wszyscy pomrzemy z głodu.

  • Amantadyna ignorantko. Jest lekarstwo. Widzę wracają czasy okupacji, 39 witaj w 21 w. Ale wy za tupnięcie władzy dacie własną żonę wy…. jak zaszczepieni nie mają kwarantanny i testow jak Małysz się żalił ostatnio ze są zaszczepieni, a nadal testy, kwarantanna i maski… żyła też ostatnio płakał, kłamstwo wychodzi ale spokojnie. A tych co mi życzą respiratora, polecam tego nie robić bo to rozwala płuca, polecam terapię wodorem, zdrawiam!

 5. Nie szczepcie się, macie rację, nikt za wami nie będzie płakał jak nogi wyciągnięcie, tylko po co zarazacie innych. Od 2022 powinno być tak -chory na covid, nie szczepiony -płacić 100 %-czemu ja mam płacić za takich debili! !!

  • Przepraszam ale u ciebie chyba nie zadziałała ta szczepionka . Albo zadziałała ale na mózg. Osoby zaszczepione także chorują i umierają . Co gorsza są głównymi roznosicielami , po nie waż nawet jak zachorują nie są sprawdzane ani nie są kierowane na kwarantane. Jak myślisz ? Nowy szczep przeniósł się z Afryki samodzielnie . A może to osoby zaszczepione go przywiozły bo przecież anty nie mogą latać samolotami. Dalej oglądaj TVN lub TVP . Ten sam sposób myślenia . Trochę użycia mózgu nie zaszkodzi nikomu . Powielanie informacji publicznych ma na celu podporządkowanie sobie ludzi którzy nie myślą samodzielnie dla swoich potrzeb. Rządzący , bankierzy , firmy farmaceutyczne i kler potrzebuje właśnie takich ludzi do finansowania swoich zachcianek.

   • Nie latam po sklepach, nie jeżdżę zagranicę, ale cóż życzę wam zdrowia na święta i następny rok, róbcie jak uważacie, wasze zdrowie, wasze życie, nie chorowalem na covid, ale się szczepilem, jednak jak juz jesteś gdzieś między ludźmi załóż ta maskę, szanuj zdrowie innych, skoro swojego nie szanujesz

Skomentuj