Beczki na nielegalnym składowisku w Porcie zaczęły przeciekać. Na miejscu straż pożarna, policja i WIOŚ

6
Foto: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Wracamy do tematu porzuconych zbiorników z chemicznymi odpadami w Porcie. Patrolujący miejsce policjanci ujawnili nieszczelność zbiorników oraz wyciek nieznanych substancji.

Pod koniec listopada 2020 roku funkcjonariusze ujawnili ponad 1500 zbiorników z niebezpiecznymi odpadami chemicznymi w magazynach przemysłowych w Koźlu Porcie. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Zgłoszenie dotyczące podejrzanego zapachu, wydobywającego się z hal magazynowych przy ulicy Chełmońskiego i ulicy Portowej, wpłynęło do służb w czwartek 19 listopada 2020 roku. Funkcjonariusze policji w asyście strażaków otwierając magazyny, ujawnili zgromadzone beczki oraz pojemniki z nieznanymi substancjami chemicznymi.

W poniedziałek około godz. 15 w magazynach przy ulicy Portowej interweniowała straż pożarna, policja oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Doszło do wycieku substancji ropopchodnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu sorbentu zneutralizowali zagrożenie. Możliwość skażenia środowiska ustalają inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

6 KOMENTARZE

  1. Już nie raz media ujawniały nielegalne składowiska odpadów różnego typu w tym niebezpiecznych przywożonych z zagranicy. Często składowiska te są podpalane by pozbyć się dowodu. Jest to swoista mafia śmieciowa która na tym zarabia lecz nie utylizuje owych odpadów w Polsce tylko je podrzuca…. A państwa cywilizowane tzw. zachodnie u siebie rejestrują że odpady te zostały zniszczone i na tym zarabiają. (…)

    • Ty już pierstolca masz na punkcie tego Pisu platpręcie. Twój zbawca wrócił z Brukseli, zbawić kraj i zrobić zieloną wyspę bis. Największy szkodnik w Polsce. W Benzen City szczerzuja urzęduje, to niech się zainteresuje kto co tu zwozi.

  2. Czekano ponad 6 miesiecy na rozlanie bomby ekologicznej?, wszystko wskazuje ze zagrozeniem na ziemi nie jest niezutylizowany produkt, ale nieodpowiedzialny czlowiek i glupowate przepisy!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj