Zbigniew Romanowicz wybrany do zgromadzenia „Czysty Region”. Opozycja miała swojego kandydata

21

Radni zdecydowaną większością głosów wybrali Zbigniewa Romanowicza, sekretarza gminy, na dodatkowego przedstawiciela miasta w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Czysty Region”. O tę funkcję ubiegał się również kandydat opozycji.

Wyznaczenie dodatkowego przedstawiciele miasta w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Czysty Region” w Kędzierzynie-Koźlu było jednym z punktów obrad podczas ostatniej sesji rady miasta i wynikało z dołączenia do organizacji kolejnej gminy.

Pierwszym kandydatem do tej funkcji był Dominik Szustakiewicz z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, zgłoszony przez radnego Sławomira Wołkowieckiego.

Chciałbym podtrzymać kandydaturę pana Dominika, ponieważ nasza partia nie ma nikogo we władzach związku i nie możemy decydować, ani mieć jakiegoś konkretnego udziału w jego funkcjonowaniu. Nie mamy też żadnych informacji, co tam się dzieje – mówił Sławomir Wołkowicki.

Prezydent miasta Sabina Nowosielska przypomniała, że to nie jest wybór do zarządu związku, tylko wyznaczenie osoby, która będzie uczestniczyła w walnych zgromadzeniach.

Radny Adam Oczoś zaproponował kontrkandydata Zbigniewa Romanowicza, sekretarza miasta.

Jak powiedział w w studiu KK24.pl Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta, wybór Zbigniewa Romanowicza był z jego strony podyktowany tylko pragmatyczną i merytoryczną przesłanką.

Znam obu panów i oceniam kandydaturę pana Romanowicza zdecydowanie lepszą pod względem przygotowania merytorycznego do tej działalności. Jeżeli słyszę z ust koalicji rządzącej państwem, że nie są to demokratyczne zasady, to przypominam, że to opozycja jest notorycznie obśmiewana i bojkotowana. Dla mnie sprawa była jasna, pan Zbigniew Romanowicz przedstawia zdecydowanie większą wiedzę i stąd taki wybór mój i moich kolegów – mówił Ireneusz Wiśniewski.

Radnym spoza klubu Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska nie do końca się to jednak spodobało. Jak argumentowali, większość rządząca nie dopuszcza do stanowisk kandydatów opozycji, co, jak uważają, jest nie demokratyczne.

Jestem apolityczny i dlatego mogę zabrać głos w tej sprawie. Chciałabym się milo zaskoczyć, jeśli wygra pan Dominik, ale niestety zapewne będzie inaczej. Przykre jest to, że mając miażdżącą większość w tym zgromadzeniu, chcecie tam umieścić jeszcze jedną osobę. To pokazuje stan demokracji w naszym mieście (…) Przecież ta kandydatura, nawet jeśli pan Dominik wygra, nic nie zmieni w zgromadzeniu – mówił Tomasz Scheller.

Tak jak przewidział Tomasz Scheller, w głosowaniu zwyciężył Zbigniew Romanowicz. Został wybrany przez radę zdecydowaną większością głosów.

21 KOMENTARZE

 1. Swój swojego.

  Żenujące jest, że Sławomir Wołkowicki nawet nie wiedział jaka będzie rola wystawianego kandydata w śmieciarni… To tylko lekko pokazuje poziom PiSowczyków, a im wyżej tym ciekawiej, tam to już wszystko mogą.

 2. Niech mi ktoś wytłumaczy do czego potrzebna jest ta cała rada? Tam jest potrzebny menadżer z prawdziwego zdarzenia a nie banda kolesi którzy nic nie robią. Kilkadziesiąt osób zatrudnionych, harmonogram wywozów tylko na papierze, miała być budowana spalarnia a puki co jest totalny bałagan i coroczne podwyżki. Ja już przestałem się dziwić ze ludzie znów wywożą śmieci do lasów, ceny wywozu posortowanych odpadów budowlanych powalają z nóg.

  • Coś Ty się czepiasz @Realisto! 😉 Przecież „Czyściutki regionek” ma WYBITNO menagierkie”😂 , która abo se PO-szefuje bankowi, a to se PO’POsłuje i przy okazji PO’SPRZECIWIANIA sie przekazaniu funduszy na rozbudowę obwodnicy👎i jakoś leci👍

   A ku chwale i rozwoju ojczyzny (szczególnie rozwoju własnego portfela), TERAZ czyści se nasz regionek z syfu i pieniędzy w szczególności .
   Czyli jest POżyteczna BARDZO😁

   Czepiasz się też @Realisto, na co idzie kasiora którą CZYŚCOIOCHOM placimy?😂
   No przecież PIĘKNIE wyczyścili TEŻ kozielski Ryneczek z wszelakich drzew – POd WSPANIAŁYMi hasłami troski o EKOLOGICICZNOŚĆ. 😠

   Beton TEŻ był koniecznie NIEzbędny !!!!!!! bo KURDE nie trza teraz sprzątać placu z TEGO durnego SYFU co spadał ze świerków i krzaków. A PRZECIEŻ beton TEŻ kosztuje i tym bardziej wyrzynanie NIEGDYŚ zadrzewionego ryneczku 😕

   TERAZ JEST pięknie, czyściutko i przy okazji kurde na betonie … CIEPLUTKO !!! że w pale się NIE mieści …… jak mawiano za starej komuny na MO😕

 3. Rząd nie dopuszcza opozycji do władzy to my też nie dopuścimy
  i to jest demokracja! a czemu nie wybrali Pana Chudomięta?

 4. ten czysty region to rozgonić na czetry wiatry! to jedna wielka porażka , mnożą koryta ale śmieci z ulic to nie ma komu zbierac. kompetencje tej całej prezes mniej niż zero! Partyjne koryto nic więcej a my wszyscy płącimy na nieudaczników i nierobów!W gospodarce rynkowej już dawno by to zbankrutowało!

Skomentuj