Zbierają środki czystości, aby pomóc najuboższym. Trwa akcja „CzyściMY”

1

Mydło, żel pod prysznic, pasta do zębów, kremy, detergenty to podstawowe artykuły, które niemal każdy ma w domu. Jednak są osoby, którym ich brakuje i to własnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował akcję „CzyściMY”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu realizuje projekt socjalny „CzyściMY” skierowany do rodzin najuboższych pozostających w trudnej sytuacji materialno-bytowej i objętych pomocą socjalną. Akcja trwa od września i na chwilę obecną obdarowano już ponad 70 rodzin z naszego powiatu. Środki czystości otrzymały zarówno osoby starsze, jak również rodziny z dziećmi objęte asystenturą i osoby bezdomne.

W ubiegłych latach przystępowaliśmy do ogólnopolskiej akcji „Czysty aniołek”, była to zbiórka środków czystości dla rodzin z dziećmi. We wrześniu 2019 roku nasz pracownik socjalny stworzył projekt diagnozujący potrzeby związane z zabezpieczeniem środków czystości i środków higieny. Nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również dla osób bezdomnych i starszych. Projekt nazywa się „CzyściMY”. Zgłaszaliśmy się do naszych pracowników, jak również instytucji, firm, podmiotów działających na terenie naszej gminy z prośbą o przekazywanie środków czystości. Zwróciliśmy się do wszystkich jednostek podlegających pod urząd miasta. Największym naszym darczyńcą jest Grupa Azoty ZAK S.A. Jednak wspiera nas wiele innych firm – mówi Agata Morkis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Organizatorzy akcji wciąż zwracają się z prośbą o wsparcie w formie środków czystości tj. mydeł, proszków i płynów do prania, kosmetyków, chemii gospodarczej, pampersów, past do zębów itp. Jak podkreśla Agata Morkis, są to artykuły, które ułatwiają również działanie pracownikom socjalnym w pracach porządkowych u podopiecznych.

1 KOMENTARZ

Skomentuj