W Kędzierzynie-Koźlu po raz pierwszy odbył się bieg z przeszkodami. „Zawzięty kozioł” w błocie i strugach deszczu

12

W Kędzierzynie-Koźlu po raz pierwszy odbył się bieg z przeszkodami „Zawzięty Kozioł” organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rywalizacji wzięło udział około 150 osób. Ze względu na ulewę warunki były bardzo trudne. Zawodnicy musieli mierzyć się z chłodem i błotem. Wśród nich można było zobaczyć prezydent Sabinę Nowosielską.

Trasę biegu wyznaczono w rejonie parku w Sławięcicach. Zawodnicy pokonywali przeszkody naturalne, w tym także rzekę, jak i sztuczne rozstawione wzdłuż trasy. Startowali w trzech kategoriach. Najszybszy w kategorii „For fun” (startowała w niej także prezydent Nowosielska) był Daniel Kuhnel z czasem 28:15, w kategorii „Open” zwyciężył Andrzej Czech z czasem 25:06, a wśród „Elity” pierwsze miejsce wywalczył Adam Wójcik, któremu pokonanie trasy zajęło tylko 20:37. Pełne wyniki tutaj.

Zdjęcia: urząd miasta