Zawody sportowe w duchu fair-play. Na stadionie Kuźniczka odbył się Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny

3

Stadion Kuźniczka tętnił życiem i emocjami podczas Integracyjnego Mityngu Lekkoatletycznego. Na bieżni, skoczniach oraz na murawie spotkali się młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami, jak i ci sprawni. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. 

Zawody sportowe w duchu fair-play otworzyła prezydent Sabina Nowosielska wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomaszem Radłowskim. W mityngu poza 250-osobową grupą uczestników wziął również udział gość honorowy – Helmut Krieger. Gwiazda Igrzysk Olimpijskich w Seulu wystartowała z symbolicznym, ostatnim numerkiem.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Zadanie jest współfinansowane w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

 

3 KOMENTARZE

  1. Jak byłem w ich wieku to tez uprawiałem sport. Tato uczył mnie pływać wrzucając mnie do wody na środku jeziora. Miło to wspominam choć zawsze najtrudniejsze było wydostanie się z worka.

Skomentuj