Zawody pływackie w kategorii Masters Grand Prix Pucharu Polski. W zawodach wzięły udział osoby niepełnosprawne

0

Ponad 100 zawodników wzięło udział w II edycji zawodów pływackich Grand Prix Pucharu Polski Masters w Kędzierzynie-Koźlu. Po raz pierwszy umożliwiono start w zawodach osobom z zespołem Downa.

Koziołki Pływackie odbyły się 24 kwietnia na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku kategorii Masters Polski Związek Pływacki nadał miano Grand Prix Pucharu Polski. Po raz pierwszy organizatorzy zawodów Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle oraz partner Need For Swim umożliwili start zawodnikom z Zespołem Downa. Miasto reprezentował Szymon Gromada, dla którego był to pierwszy start w tym roku. Szymon wygrał na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem dowolnym.

Nadanie zawodom rangi Grand Prix to dla nas ogromna satysfakcja, wyróżnienie oraz bardzo duża promocja naszego miasta na arenie Polski. Integracja i akceptacja jest dla nas priorytetem, a autorytetem jest Szymon, który krótko podsumował, że „to krok do integracji i czas na zmiany. Akceptację osób z Zespołem Downa” Dziękujemy pani prezydent miasta Kędzierzyna- Koźla za objęcie zawodów honorowym patronatem, dyrektorowi MOSiR za pomoc w udostępnieniu basenu oraz naszemu partnerowi Need For Swim za oprawę techniczną – mówi Ewa Madej z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj