Zawodnicy Beninca UKS Feniks wywalczyli dwa tytuły drużynowych mistrzów Polski

0

Pięć drużyn badmintonistów Beninca Uks Feniks udało się w dniach 1-3 grudnia 2017 do Białegostoku reprezentować barwy Kędzierzyna-Koźla. Tak jak w zeszłym roku na Drużynowe Mistrzostwa Polski zjechały ekipy z całego kraju. Województwo opolskie reprezentował Feniks Kędzierzyn-Koźle – w całości składający się z obecnych i jednej byłej uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie oraz LKS Technik Głubczyce.

Pierwszy złoty medal zdobyła drużyna chłopców w kategorii Młodzik Młodszy (do lat 13). W skład drużyny weszli: Przemysław Gajda, Dominik Juhnke, Tomasz Cież, Jakub Knihinicki, Wojciech Budny oraz Tymoteusz Cybulski. Dwa pierwsze mecze kędzierzynianie wygrali gładko, pokonując kolejno UKSB Milenium Warszawa (5:0) i UKS Kiko Zamość (5:0). W kolejnym meczu nasi badmintoniści musieli bardzo mocno się napracować, aby pokonać UKS Hubal Białystok (3:2) oraz UKS Unia Bieruń (4:1). Warto podkreślić, że w podanym składzie znajdowało się sześciu uczniów z PSP 19, w tym aż czterech na co dzień uczęszczających do klas mistrzostwa sportowego z czego najmłodsi to tylko dziesięciolatkowie.

Drugie złoto dla naszego miasta wywalczyły dziewczyny w kategorii Junior Młodszy (do lat 17). Zawodniczki w drodze do medalu zmierzyły się z reprezentantkami tak znamienitych klubów jak UKS Hubal Białystok (5:0), UKS Kometą Sianów (5:0) oraz w wydawać by się mogło w przedwczesnym finale UKS Unii Bieruń (3:2). Nie zawiodły bardzo mocne w tym sezonie Dominika Kwaśnik – reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy w Pradze oraz Zuzanna Jankowska – na co dzień uczennica PSP 19. Obie te zawodniczki walczą o punkty dla drużyny Feniksa w rozgrywkach ekstraklasy. Wielkie brawa należą się również Dominice Gajda (klasa mistrzostwa sportowego w PSP 19 Kędzierzyn-Koźle) oraz Julii Prokopczuk. Startujące w starszej kategorii młodziczki nie ugięły się pod presją i pokazały znakomity kunszt i technikę na korcie.

W składach pozostałych reprezentantów naszego miasta znaleźli się:

Młodziczki Młodsze: Julia Wójcik, Malwina Gediga, Jagoda Gediga, Olimpia Maślanka, Amelia Krząkała;

Młodziczki: Dominika Gajda, Julia Prokopczuk, Julia Dzialuk, Julia Wójcik;

Juniorzy: Karol Budny, Filip Prajs, Mikołaj Szymanowski, Sebastian Jaszkiewicz.

W dniach 15-17 grudnia zawodnicy Beninca Uks Feniks rywalizować będą w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, sponsorów oraz rodziców.

 

Skomentuj