Zatrzymane prawo jazdy, nietrzeźwi kierowcy, wypadek i dwie kolizje. Święta na naszych drogach

0

Za kędzierzyńskimi policjantami długi świąteczny weekend. Od soboty do poniedziałku na drogach naszego powiatu doszło do dwóch niegroźnych kolizji i jednego wypadku.

Tegoroczne święta były inne niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób spędziło ten czas z osobami najbliższymi, w swoim miejscu zamieszkania i zrezygnowało z dalszych podróży. Mimo że ruch na drogach naszego powiatu był mniejszy, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny samochodów.

Podczas świąt na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Od soboty do poniedziałku policjanci odnotowali dwie niegroźne kolizje oraz jeden wypadek w miejscowości Poborszów, gdzie cudzoziemiec kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo potrącił jadącą w kierunku Mechnicy rowerzystkę. Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła pomocy poszkodowanej. Czynności trwają.

W wyniku kontroli policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców – motorowerzystę w Sławięcicach, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz na drodze krajowej nr 45 w Większycach 38-letniego kierującego audi. W tym przypadku alkomat pokazał blisko promil alkoholu.

Prawo jazdy na trzy miesiące stracił 21-letni kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. W miejscowości Bierawa mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 109 km/h. Poza zatrzymanym prawem jazdy otrzymał wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj