Zatrucie tlenkiem węgla na Pogorzelcu. Rodzina z niemowlęciem trafiła do szpitala

0

Rodzice i ich trzytygodniowe niemowlę trafili do szpitala w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 18.30 w jednym z mieszkań przy alei Partyzantów.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 18.26. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań przy alei Partyzantów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejsce skierowano dwa zastępy strażaków oraz pogotowie ratunkowe.

Po przyjeździe ratowników na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. W mieszkaniu przebywał 28-letni mężczyzna oraz o rok młodsza kobieta i ich trzytygodniowe dziecko. Oboje dorośli wykazywali objawy zatrucia tlenkiem. Pogotowie zabrało całą trójkę poszkodowanych do szpitala.

Statystyki strażaków są zatrważające. Każdego roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla strażacy odnotowują więcej śmiertelnych ofiar niż w przypadku pożarów.

Jak nie stać się jego ofiarą? Najlepszym rozwiązaniem jest montaż czujki. Urządzenie można nabyć już za cenę kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy też o zapewnieniu właściwej wentylacji mieszkań, pod żadnym pozorem nie zatykajmy kratek wentylacyjnych!

DSC_8485

Skomentuj