Zaśpiewać ze znanym tenorem – bezcenne. Witold Matulka odwiedził chórzystów z Kędzierzyna-Koźla

0

Witold Matulka, gwiazda polskiej operetki i estrady, poprowadził lekcję śpiewu specjalnie dla kędzierzyńsko-kozielskiego chóru, który powstał pod egidą starostwa powiatowego.

Te wyjątkowe zajęcia odbyły się w szkole muzycznej na os. Pogorzelec, a sama wizyta ulubieńca publiczności była dla członków zespołu miłą niespodzianką.

– Słyszę w was spory potencjał i jestem przekonany, że za jakiś czas to będzie naprawdę bardzo dobry chór – mówił Witold Matulka, który zapowiedział, że na próbie w Kędzierzynie-Koźlu z pewnością jeszcze się pojawi.

On sam pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym „ROMA” pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, gdzie był solistą, potem jego kariera potoczyła się błyskawicznie, śpiewał na wielu międzynarodowych festiwalach.

W próbie w szkole muzycznej wzięła również udział starosta Małgorzata Tudaj, to z jej inicjatywy powstał chór, który planuje już swoje pierwsze występy przed szerszą publicznością. Nabór do chóru wciąż jest otwarty.

– Szukamy męskich głosów i zapraszamy na zajęcia do nas – zaznacza dyrygent Gotfryd Włodarz, który jest zarazem dyrektorem kędzierzyńskiej szkoły muzycznej.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj