Zaskakujący wynik kontroli ITD w Polskiej Cerekwi. Naczepa od 5 lat nie miała ważnego certyfikatu

3

Międzynarodowy przewóz artykułów szybko psujących się pojazdem bez ważnego świadectwa ATP, ujawniła przeprowadzona 17.03 br., przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego Oddziału WITD w Opolu kontrola w miejscowości Polska Cerekiew.

Pojazdem, należącym do przewoźnika słowackiego, wykonywany był międzynarodowy transport głęboko mrożonego mięsa z Niemiec na Węgry. Podczas kontroli okazało się, że załadowana po brzegi mięsem naczepa nie posiadała świadectwa ATP, potwierdzającego, że pojazd może być wykorzystywany do tego typu przewozu. Jak wynikało z umieszczonej na naczepie tabliczki ATP, odpowiednie badanie (certyfikat) pojazdu straciło ważność w październiku 2016 r. – i od tego czasu nie można było tą naczepą wykonywać międzynarodowych przewozów szybko psujących się artykułów żywnościowych. Stanowi to bardzo poważne naruszenie postanowień Umowy o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych (Umowa ATP).

Konsekwencje wykonywania tego typu przewozu pojazdem niespełniających warunków Umowy ATP poniosą zarówno przedsiębiorca jak i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie. Na poczet przyszłej, ewentualnej kary pieniężnej pobrana została kaucja od przewoźnika, a na kierującego nałożono mandat karny gotówkowy. Na dokumentach przewozowych umieszczono również odpowiednią adnotację, tak by odbiorca przewożonego ładunku miał świadomość, iż przewóz odbył się pojazdem niespełniającym warunków Umowy ATP.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj