Zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku na obwodnicy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia

18

Kara do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu kierowcy, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym na łączniku obwodnicy miasta z drogą krajową nr 45.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 grudnia. 60-letni kierowca zestawu drogowego najechał na tył maszyny budowlanej, przewracając ją i spychając z drogi. W wyniku zderzenia obu pojazdów śmierć na miejscu poniósł młody mieszkaniec naszego powiatu.

Zdaniem śledczych winę za wypadek ponosi kierowca ciężarówki, który nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i właściwej obserwacji pola jazdy.

– Przedstawiliśmy kierującemu zestawem drogowym zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego – mówi prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk.

60-latek jest pracownikiem firmy przewozowej z województwa śląskiego. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

18 KOMENTARZE

 1. To jest dziwne bo jak kogoś się zabije (umyślnie lub nie umyślnie bo można różnie interpretować ) to dostaje się karę 25 lat lub dożywocie A tu za nie umyślne do 8 lat . Daje do myślenia jak się ma na kogoś chrapkę.

 2. Dla ofiary i dla sprawcy to jest tragedia. Ludzka tragedia. Możemy gdybać co się stało, ale to jest chwila nieuwagi i jest tragedia…

 3. Mieszkaniec Polski pozbywa się niewygodnej teściowej:
  1. wynajmuje cysternę w punkcie wypożyczania cystern
  2. prosi teściową o przyjechanie do Większyc koparką, którą teściowa co niedzielę jeździ do kościoła
  3. śledzi teściową na mieście i jak już dojechała do obwodnicy, przyśpiesza i… reszta taka sama jak w relacji z wypadku
  4. Mieszkaniec Polski idzie na 8 lat do więzienia, gdzie przejdzie w celi dokładne badanie prostaty
  5. Mieszkaniec Polski smaży się w piekle

 4. Piszecie tu glupoty. Traktujecie kierowce jak zabojce ktory planowal to zrobic od kilku lat. Trudno rzadac takiej samej kary dla kierowcy ktoremu wydarzyl sie wypadek w pracy, co dla goscia ktory zabil z premedytacja. Juz widze jak poddajecie sie dobrowolnej karze 25 lat wiezienia kiedy przypadkiem ktos wam wyskoczy na droge i go zabijecie. Banda debili i tyle. Wypadki byly sa i beda. Chocbys sie zesral nie utrzymasz uwagi na drodze przez 100% czasu na niej spedzonej. A przypomne ze kierowca ciezarowki to nie typowa grazynka ktora jedzie raz w tygodniu do sklepu po bulki. Kierowca dziennie jezdzi po i po 10 godzin. W pracy spedza nieraz i 15 godzin. I to wszystko w pelni legalnie. Robia dziennie po 700km. Dziennie!

 5. Masz rację Osobo patrząca z dystansu. Ja, chociaż nie jestem kierowcą zawodowym, tym nie mniej do niedawna szczyciłem się tym, że przez kilkadziesiąt lat prowadzenia samochodu i przebycia setek tysięcy kilometrów za kółkiem, nie miałem żadnegp zdarzenia. Niestety, do czasu. Wystarczyła chwila nieuwagi. małe rozkojarzenie. Na szczęści skończyło się tylko na pokiereszowaniu mojego sprzętu. A mogło być znacznie gorzej.

 6. Nie zgodzę się. Nie może być przyzwolenia dla kierowców (szczególnie zawodowych) którzy nie są skupieni w 100% na drodze. Nie możecie sobie pisać, że „wypadki są i będą.., że jeździ 10h i może być zmęczony, itp.”
  Nie, nie może być zmęczony! A już w ogóle rozwalają mnie kierowcy, którzy podczas jazdy robią sobie herbatkę, palą papieroska, albo oglądają film na laptopie z boku!

  Ludzie, zginął młody człowiek. Spokojnie sobie jechał i nagle ktoś go zabił!
  W d**pie mam czy kierowca był rozkojarzony, czy pracował 8 czy 10h. Ma patrzyć na drogę i reagować! To jest taki zawód, że musi w 100% być skupiony na tym co robi.
  Jeżeli winny jest kierowca (zostanie mu to udowodnione) to MUSI ponieść karę (25 lat to oczywiście przesada, chyba, że zostanie udowodnione zabójstwo z premedytacją).

  • Jeśli dłużej pojeżdzisz za tzw. kółkiem,TY BEZBŁĘDNY, przekonasz się, że rozkojarzyć się jest dosyć łatwo. (Jeśli oczywiście prowadzisz). Narazie przedstawiasz nam tu wydumane prawdy które jednak do rzeczywistości pasują jak garbaty do ściany.
   Poza tym, nas nie interesuje co ty masz d**pie. To twoja sprawa.
   Trzymaj tam sobie nawet część swojej osobowości.
   Dla ustysfakcjonowania ciebie dodam, że skoro jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy odpowiedzialnemu za ten wypadek, to na pewno poniesie on karę.
   Zapewne ulży to w ciepieniach twojej d**pie.

   • ty się oldboj rozkojarzasz nawet pisząc. Żebyś się po wyjściu z kibla nie rozkojarzył i łaził z gołą dupą.
    I lepiej jeździj autobusem i pociągiem. Dla naszego spokoju i zdrowia.

Skomentuj