Zarząd powiatu reaguje na decyzję wojewody w sprawie szpitala. Będzie sesja nadzwyczajna

19

W związku z wprowadzeniem przez ministerstwo zdrowia szpitali wielospecjalistycznych, dziś w trybie pilnym zebrał się zarząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który natychmiast zareagował na wczorajszą decyzję wojewody opolskiego.

Przypomnijmy, na jej mocy szpital w Kędzierzynie-Koźlu przestaje być szpitalem jednoimiennym, a od połowy września ma pełnić rolę placówki wielospecjalistycznej, jednej z dziewięciu w kraju. Co to oznacza dla mieszkańców? W zasadzie na chwilę obecną nie zmienia się nic.

Szpital działać będzie tak jak dotychczas, będą odbywały się planowe operacje, a pacjenci wymagający leczenia normalnie trafią na oddziały. Placówka funkcjonować będzie dwutorowo, lecząc osoby zakażone koronawirusem oraz z innymi chorobami. Do dyspozycji chorych pozostaje – tak jak do tej pory – 90 łóżek covidowych oraz około 200 dla osób z innymi schorzeniami.

W spotkaniu zarządu powiatu wzięła udział przewodnicząca Rady Powiatu oraz dyrektor SP ZOZ, a także prawnik starostwa. Zdecydowano o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, na której każdy z radnych zapoznany zostanie z aktualną sytuacją. Odbędzie się ona w najbliższą środę.

– Decyzja była dla nas zaskoczeniem, właściwie o zmianach resortu zdrowia dowiedzieliśmy się z mediów, natomiast sama decyzja wojewody o nakazie wpłynęła do nas wczoraj późnym wieczorem. Nakaz ma zostać wykonany od 15 września i w jego myśl w naszym szpitalu ma pozostać 90 łóżek covidowych – mówi dyrektor ZP ZOZ Jarosław Kończyło.

19 KOMENTARZE

 1. Niech ten wojewoda zrobi sobie taki szpital w Opolu, a od K-K wara. Ma tam tych szpitali aż 7, a pcha się do nas. Kto tu z miejscowych jemu w tym pomaga? Pani Porowska, co pani na to? A tak wogóle, to gdzie pani jest, jak pani potrzeba?

 2. Zapytajcie panią poseł Porowską byłą wicewojewodę i panią Matuszyk jej społeczną asystentkę. co jest grane. Pani Kukolka jako szefowa PiS w K-K powinna też zająć stanowisko w tej bardzo ważnej dla nas sprawie. Pani radna Filipowicz też pewno ma swoje przemyślenia i pewnie coś na ten temat powie.

 3. Tak jest oczekujemy od pani Katarzyny Kukolki radnej miejskiej, szefowej klubu PiS, pełnomocnika powiatowego PiS-u w Kędzierzynie-Koźlu zajęcia jasnego i stanowczego stanowiska w tej poruszającej naszych mieszkańców sprawie.
  Domagamy się konferencji prasowej pani Kukolki, pani poseł Porowskiej z asystenką panią Matuszyk i ostatnio aktywnej radnej pani Filipowicz, gdzie powinniśmy usłyszeć ich stanowisko w sprawie decyzji wojewody dotyczacej naszego powiatowego szpitala. Mamy dużo pytań i będziemy oczekiwali odpowiedzi.

 4. Wszyscy radni miejscy wyrazili swoją opinię dotycząca opieki szpitalnej w APELU, który trafił również na ręce starosty i rady powiatu . Obecnie mieszkańcom naszego powiatu należą się wyjaśnienia ale tylko i wyłącznie od STAROSTY i RADNYCH POWIATOWYCH .Co zrobili w marcu 2020 r. aby szpital był dostępny dla wszystkich chorych z naszego powiatu w szczególności w okresie Świąt Wielkanocnych?
  Chowanie głowy w piasek i szukanie winnych na poziomie miasta nic tu nie da.
  Faktem jest , ze przerosła co niektótych covidowa rzeczywistość. To co się dzieje obecnie to marcowe decyzję lub i ich brak.Obecie należą się Mieszkańcom powiatu wyjaśnienia ile szpital kozielski zyskał na tym źe został przyksztalcony w szpital jedno imienny. Najmniej winny jest Wojewoda, który wykonał zadanie zabezpieczając chorym na korona wirus mieszkańcom naszego województwa odpowiednie zabezpieczenie szpitalne. @Wirus przestań winić kobiety za wszystko zło tego powiatu.
  @Wirus nie pajacuj tylko daj odpowiedz na te zapytania i weź po męska odpowiedzialność za decyzje podjęte ponad pół roku temu.

  • Wszyscy radni miejscy mieli takie samo zdanie. Z tego wynika, że w Koziołkowie-Matołkowie nie ma opozycji. Grają razem z Sabiną w jednej drużynie. Czy bezinteresownie? Co się za tym kryje?

   • Ciekawa tam gdzie idzie o dobro mieszkańców nie ma rządzących i opozycji.Jest jedność w myśl zasady „zgoda buduje niezgoda rujnuje”Ciekawa czy po rozwodzie dziecko jest rozrywane na pół przez rodziców, czy oni robią wszystko dla jego dobra? .Zanim cokolwiek wymyślić i napiszesz przemyśl parę razy swoje wywody! Czy radni powiatowi , radni sejmiku wojewódzkiego będący w opozycji zawsze głosują na „n i e „gdy chodzi o dobro powiatu , wojewodztwa i jego mieszkańców, czy zawsze głosują za nieudzieleniem absolutorium itd? Powinnaś ciekawa to sprawdzić, bo głosowania są ogólnodostępne. Jeżeli samorządowców szczebla miejskiego, powiatowego, wojewódzkiego zaślepki nienawiść do przeciwników to powinni oddać mandat radnego, bo oni nigdy nic pozytywnego nie zrobią dla lokalnej społeczności. Tacy opozycyjni samorządowcy robią bardzo dużo ale tytko dla siebie i swojej rodziny mając swoich wyborców w głębokim poważaniu do następnych wyborów, zapominajac źe wyborcy punktują i stawiają laurki i cenzurki każdemu bez wyjątku radnem i temu z miasta i temu z powiatu za dobrą lub złą robotę na rzecz ogółu.

 5. @Wirus I do@Wirus przestańcie bajki opowiadać i zrzucać odpowiedzialność na wszystkich tylko nie na starostę i rajcow powiatowych którzy nie zareagowali w odpowiedzialny sposób na początku marca AD’2020 gdy szpital powiatowy przeksztalcony został w szpital jedno imienny. WSTYDU NIE MACIE panowie kryjący się za nicami @wirus i do @wirus .Prawdziwi mężczyźni nie atakują kobiet, tylko biorą na swoje bary odpowiedzialność za nic robienie.

 6. Podobno one wszystkie są za prywatyzacją. Po co pytać. Szkoda czasu. Komuś pewnie na tym zależy, bo kasa idzie za te kontrakty, których ze względu na przemianowanie nie może wykonywać szpital powiatowy. A może komuś ktoś w szpitalu kiedyś podpadł i taki podły odwet mu zafundował/a??

  • @Polak powinieneś doprecyzować kim są te „one wszystkie”Czy to pani starosta i pani przewodniczaca rady powiatu KK???Każda osoba w naszym powiecie wie, ze TYLKO RADA POWIATU KK czyli organ decyzyjny w sprawach kozielskiego szpitala może zadecydować czy będzie on sprywatyzowany, czy będzie działał w obecnej formie.Przestań się chować za kobiece gorsety i pisać takie bzdety jak przedszkolak! @Polak poinformuj nas o zamierzeniach zarządu powiatu i radnych powiatowych w kwestii prywatyzacji szpitala.

 7. Dlaczego nikt nie wspomni ze neurologia zawieszona jest prawie do końca września. Wstyd żeby nie można było zapewnić Na zastępstwolekarzy. Za co płaca dyrekcji ?

 8. robię sobie kontol c kontol V, a co, moje to moje

  Czyli poza zmianą w zapisach komputerowych i nowymi pieczątkami wszystko bez zmian. Szumowski minister z PiS na jachcie ma wywalone, zrobił co miał dla siebie zarobić.
  Nowy próbuje „zmian” na lepsze… Fajnie się bawimy tą Polską, nikt nic nie kradnie, jesteśmy bastionem będziemy się bronić przed wrogami. Wróg bowiem czyha za Odrą i chce naszym dzieciom zmieniać płeć tabletkami, tak powiedział człowiek z PiS a jak ktoś coś z PiS powie to ja przykładam do tego najsilniejszą wiarę, a jak jest coś naPiSane, to jest świętość najświętsza, a tak napisali wsieci.pl i w Gazecie Polskiej. Czytam bo chcę być na bieżąco, zarzucacie mi przedawkowanie GW, której opłacam abonament za 12,5zł / miesiąc, a nie 19zł jak wszyscy.

  A powiedzcie mi kochani współbracia w PiSie, jak działania Trybunału Konstytucyjnego, mamy tam silne wsparcie Piotrowskiego (prokurator z PRL) i profesor sałatka Pawłowicz. Nie płacę abonamentu i nie mam TVPiS więc nie wiem jak postępy prac w tym organie konstytucyjnym postępują. Ile jest orzeczeń, więcej czy mniej niż kiedyś? Pani magister Przyłębska wspaniale sobie daje radę z profesorami.

  Zszedłem z tematu, bo wypiłem troszkę, przeliczyłem właśnie kilometrówki i muszę wystawić korektę, bo przebudowali trasy a ja jeździłem zimą kabrioletem objazdami z Jasła, nadkładałem drogi i mi się nie zgadza przelew z Brukseli, należy mi się z tej „hydry, która rada Polskę zgnieść” wiyncij €.

Skomentuj