Zarząd powiatu otrzymał absolutorium. Radni uznali, że dobrze zrealizowano budżet

3

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego stosunkiem 14 głosów „za” i 4 wstrzymującymi się przegłosowali absolutorium dla zarządu powiatu.

Głosowanie w sprawie oceny wykonania planu finansowego powiatu za rok 2017 odbyło się na dzisiejszej sesji. Wcześniej zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu, która nadzoruje wydatkowanie środków finansowych przez samorządy, jak i komisja rewizyjna, pozytywnie zaopiniowały gospodarowanie budżetem powiatu w ubiegłym roku.

W 2017 roku dochody powiatu wyniosły 93,3 miliona złotych przy wydatkach w kwocie 95 milionów złotych. Budżet zamknął się deficytem w wysokości niespełna 1,7 miliona złotych. Za przyznaniem absolutorium dla zarządu opowiedziało się 14 radnych. W gronie tym znaleźli się również radni opozycyjni. Od głosu wstrzymało się czworo radnych zasiadających w zarządzie.

– Budżet został dobrze zrealizowany, znalazło się w nim dużo zadań inwestycyjnych, m.in. dotyczące placówek oświatowych, czy infrastruktury – remontów dróg. Dziękuję wszystkim radnym za pomoc i współpracę, rozmowy na komisjach i podpowiedzi – dziękowała na gorąco starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

3 KOMENTARZE

  1. pisy widzą, że w k-k mogą co najwyżej zdjęcia sobie robić z asfaltem i kostką brukową, więc nie wojują.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj