Zapytali mieszkańców Koźla, jakiej chcą kultury i rozrywek. Są pieniądze na projekty

2

Mieszkańcy Koźla spotkali się w domu kultury przy ulicy Skarbowej, aby rozmawiać o potrzebach kulturalnych i przedstawić swoją wizję rozrywki w mieście. Spotkanie animacyjno-badawcze organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury związane jest z projektem Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

Miejski Ośrodek Kultury realizuje pierwszą część projektu „Diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców Koźla” dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Podczas spotkania w Domu Kultury „Koźle” mieszkańcy miasta m.in.: wypełnili ankiety dotyczące preferencji kulturalnych. Inicjatorzy projektu w ten sposób chcą się dowiedzieć, jaka oferta kulturalna cieszyłaby się zainteresowaniem oraz jakie pomysły mogą zrealizować przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

– Projekt powstał po to, aby zainspirować i zaktywizować mieszkańców Koźla do działania na rzecz kultury. Pierwszym etapem jest badanie potrzeb społeczności lokalnej. Prowadzimy to za pomocą ankiet i spotkania animacyjnego. Na podstawie wyników tworzymy raport, który jasno określi, czego brakuje i co musimy poprawić, jakie są potrzeby mieszkańców, których być może nie dostrzegamy – mówi koordynatorka projektu Ewa Kowalczyk-Lecibil z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W ramach realizacji drugiego etapu projektu Miejski Ośrodek Kultury dofinansuje najciekawszą inicjatywę kulturalną zgłoszoną przez mieszkańców Koźla.

– Możemy dofinansować od trzech do siedmiu takich inicjatyw. W 2013 roku w Blachowni wyłoniliśmy cztery najlepsze inicjatywy. To m.in.: wspomnienia filmowe PRL-u. Przypominam również, że jestem otwarta na konsultacje indywidualne z mieszkańcami, wiec jeśli tylko są jakieś sugestie, pomysły i plany, chętnie je poznam – dodaje koordynatorka.

Kwota pozyskana przez MOK na realizacje drugiego etapu projektu to 22 tysiące złotych. Wnioski o realizację inicjatywy można składać do 18 czerwca 2018 roku.

2 KOMENTARZE

  1. niech zaczną od sprzątania ulic . Pełno szkła i brudu na ulicach i chodnikach. Wygląda jak wielkie chadziajskie gospodarstwo brudno wszędzie ale pełno kulturalnych dżentelmenów z wódeczką z obrzyganą nogawką…

    • Te szkło zwłaszcza w blskiej odległości od śmietników, gdzie działają pracownicy tzw.czystego regionu.Wypadnie butelka czy dwie w czasie wywrotki kubła, to betka, przejadą kilkakroć po tym samochody, rozmielą na drobne i z głowy.

Skomentuj