Siatkarscy mistrzowie kraju są ambasadorami trzeciej edycji ogólnokrajowej kampanii społecznej poruszającej zagadnienia związane z profilaktyką raka jąder i prostaty. Zawodnicy Zaksy aktywnie włączyli się w akcję Movember Polska. Promują wydarzenie w kraju, dając przykład innym panom.

Movember to akcja profilaktyczna mająca na celu propagowanie profilaktyki męskich nowotworów zapoczątkowana w Australii w 2003 roku. W ostatnich latach zatacza ona coraz szersze kręgi, angażując mężczyzn z całego świata. Jej charakterystycznym elementem są wąsy, które panowie zapuszczają w listopadzie, aby zwrócić w ten sposób uwagę akcję. Na całym świecie w jej rozpropagowanie angażują się znani sportowcy oraz przedstawiciele show businessu, m.in. Jude Law i Brad Pitt. Więcej informacji na temat Movember Polska i profilaktyki znajdziesz TUTAJ.

Od 2014 roku Movember obecny jest również w Polsce. Koordynatorem jest Fundacja Kapitan Światełko. W tym roku oficjalnymi ambasadorami akcji w Polsce zostali siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski wystąpili w nagraniu wideo promującym akcję w naszym kraju oraz osobiście angażują się w jej rozpropagowanie.

– To bardzo ważna akcja, w której chcemy aktywnie uczestniczyć i o niej mówić. Dla niektórych naszych zawodników nie jest to żadna nowość. Rafał Buszek i Dawid Konarski uczestniczyli już w niej w Rzeszowie. Pojawiła się propozycja Fundacji Kapitan Światełko i chętnie na nią przystaliśmy. Jako Mistrz Polski powinniśmy być przykładem dla innych ludzi i promować w społeczeństwie dobre postawy. Warto się badać, bo łatwiej zapobiegać niż później leczyć – opowiada prezes klubu Sebastian Świderski.

W nagraniu przygotowanym na potrzebę tegorocznej kampanii Movember Polska występuje kilku siatkarzy naszego zespołu oraz trener zespołu Ferdinando de Giorgi. W gronie aktorów nie mogło zabraknąć Grzegorza Boćka.

– Grzesiek jest najlepszym przykładem na to, że można walczyć z chorobą nowotworową, pokonać ją i funkcjonować na bardzo wysokim poziomie sportowym, spełniając swoje marzenia zawodowe. Mogę też powiedzieć, że w Kędzierzynie-Koźlu mieliśmy więcej takich przypadków, stąd wiemy doskonale, jak ważna jest rola profilaktyki – dodaje Świderski.

Sami siatkarze nie tylko włączyli się w rolę ambasadorów akcji, kilku z nich zdecydowało się na wykonanie badań pod kątem męskich nowotworów. Zaksa nie jest jedynym kędzierzyńskim akcentem Movember Polska 2016. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Klinika Nova.

Foto i wideo: Fundacja Kapitan Światełko

Skomentuj