Ratownictwo to ich pasja. Wojewódzkie Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Miejscu Odrzańskim

0

W sobotę w Miejscu Odrzańskim odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nim udział 18 drużyn z 6 powiatów województwa opolskiego.

Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty polegały na pokonaniu przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze trasy według otrzymanych map.

Na dwukilometrowej trasie zorganizowano 9 stacji dydaktycznych, a na każdej z nich, młodzież miała do wykonania określone zadania – gaszenie gaśnicą, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zapoznanie się z umundurowaniem wyjściowym oraz bojowym, zapoznanie się z armaturą wodną i pianową, opatrywanie ran, a także musztra.

W spotkaniu wzięli udział Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP brygadier Dariusz Gieroń, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP brygadier Marek Kocielski, Zastępca Dowódcy JRG PSP starszy kapitan Dawid Mehlich, Prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu druh Andrzej Borowski, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu, Wójt Gminy Cisek Rajmund Frischko oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Cisku druh Jan Kaduk.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj