Zaparkowane samochody uniemożliwiają wejście na teren ogródków działkowych. Interwencja czytelnika

8

Do końca remontu ulicy Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu pozostały dwa miesiące. W ramach inwestycji, wyremontowano parking przy ogródkach działkowych, który nie wszystkim się spodobał, wywołując konsternację u niektórych użytkowników.

Z redakcją skontaktował się jeden z działkowiczów. Wskazuje, że zaparkowane samochody na wyremontowanym parkingu, uniemożliwią przejście pieszych do ogródków działkowych.

– Cieszy nas remont drogi, a co za tym idzie parkingów. Od jakiegoś czasu korzystają już z niego kierowcy. Problemem jest przejście dla pieszych, które powstanie w bliskiej odległości ronda i samej zebry. Piesi schodzący z pasów, będą zmuszeni przeciskać się między samochodami, bo nie wyznaczono bezpośredniego przejścia do ogródków działkowych – mówi pani Anna.

Kolejnym problemem, okazuje się być kostki materiału, którą został wyłożony parking. Pani Anna wskazuje, że nieregularna powierzchnia z ażurowym wzorem jest odpowiednia dla samochodu, jednak może powodować problem z przejściem dla osób starszych, niepełnosprawnych czy dzieci.

Odwiedziliśmy wyznaczone miejsce i potwierdziliśmy interwencję czytelnika. Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu. Z uzyskanych informacji wynika, że remont parkingu odbył się na prośbę i na gruncie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Na zmodernizowanym parkingu ma zostać wyznaczone miejsce, objęte zakazem parkowania, które umożliwi bezproblemowe przejście do ogródków działkowych. Niewykluczone, że wykonawca zmieni projekt, uwzględniając inny rodzaj kostki, ułatwiającej przejście pieszym.

 

8 KOMENTARZE

  1. Widać, że furtka ani brama wjazdowa na działki nie jest zablokowana, w czym jest problem? Droga nie jest skończona, więc ruchu nie ma i nie widzę pasów dla pieszych, emeryci ze wszystkim mają problem.

  2. Ta kostka ażurowa to jakiś żart,jest tania i tandetna.To kolejna wizytówka firmy wykonującej inwestycję czyli długo i po zaniżonych kosztach.

  3. Gdy o ktoś nie widział.. To to jest jeszxze plac budowy a nie gotowe przejście i gotowy parking.. Afera godna opisu.. Oj ludzie ludzie…

  4. Będzie oddane przejście przez gliwicka, będzie napewno przejście, parking należy do ROD więc napewno zarząd zrobi, więc do niego pretensje

  5. Jak masz za mało miejsca na przejście między samochodami to przeciągnij grabkami po karoserii i gościu już nigdy tam nie stanie albo zadzwoń na straż miejską aby usunęły pojazd. A tak na poważnie to już zapomnieliście jak po błocie przeciskaliscie się między autami aby dostać się na działki.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj