Zapadł wyrok w głośnej sprawie pobicia Romki. Kędzierzynianie uniewinnieni od zarzutu

7

Sąd Okręgowy w Opolu uniewinnił dziś Mirelę O. i Dawida R. z Kędzierzyna-Koźla, którzy zostali oskarżeni o brutalne pobicie Romki i jej znieważenie na tle rasowym.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w październiku 2015 roku. Kobieta narodowości romskiej oskarżyła dwójkę mieszkańców miasta o brutalne pobicie. Poszkodowana relacjonowała śledczym, że w drodze do sklepu została zaczepiona przez Mirelę O. i Dawida R., którzy wykrzyczeli w jej kierunku „Ty cygańska k****, zaraz cię z****”.

Po chwili oskarżeni mieli podejść do Romki. Według jej zeznań Dawid R. miał ciągnąć poszkodowaną za włosy, uderzać pięściami w głowę, kopać, a nawet kilkukrotnie wymierzyć ciosy kolanem w twarz.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu na podstawie zeznań poszkodowanej kobiety oskarżyła młodych mieszkańców miasta o pobicie i znieważenie na tle rasowym. Dawid R. ma 28 lat, Mirela O. jest o pięć lat młodsza. Oboje od początku odrzucali oskarżenia. Dawid R. tłumaczył, że w czasie gdy doszło do pobicia, przebywał on poza granicami kraju. Również Mirela O. kategorycznie zaprzeczyła, aby w nim uczestniczyła.

Proces przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się w listopadzie 2017 roku. Dziś zapadł wyrok. Sędzia Dariusz Kita uniewinnił oboje oskarżonych, wskazując, że zebrane w sprawie dowody nie są wystarczająco mocne, by przesądzić o ich winie.

7 KOMENTARZE

  1. ten sam sędzia co mnie skazał za wyzwiska na tle rasistowskim w stronę polki. na to wychodzi, że tylko Polaków nie można wyzywać, a Cyganów już tak!!! co za kraj!!!!

  2. Nas Polaków śmiesz nazywać szujami…?!?! Bezczelna jesteś maksymalnie.. Jazda do roboty pierd….. nieroby!! Póki co to siedzicie tutaj w zdecydowanej większości na Naszych garnuszkach’- co miesiąc zaglądacie do MOPSu z wielkimi ryjami wyrzucającymi plugawe pretensjonalne żądania po zapomogi, które wypłacane są z Naszych podatków!! Jedyne co wam wychodzi to panoszenie się po mieście, zaczepianie ludzi, kręcenie wałów na czym popadnie, kradzieże na wszelakie sposoby i wieczne wołanie -dajcie nam bo nam się należy-.. Siedzicie w socjalnych mieszkaniach dewastując kamienice w których ów mieszkania się znajdują.. Masz jeszcze jakieś pretensje? Coś jeszcze chciałabyś dodać?!?! .. A w łeb to czas najwyższy zacząć wam dawać.. W końcu przeleje się w tym mieście czara goryczy wśród normalnych’ mieszkańców i doświadczycie tego co wydarzyło się w Mławie, Brzegu bądź Zabrzu.. Macie to jak w banku szuje. Nie pozdrawiam

  3. PS. Polaki..? Z tego co uczą w polskich szkołach prawidłowe określenie Naszej narodowości to Polacy.. Pomimo tego, że macie dostęp do darmowej NASZEJ edukacji to i tak nie potraficie z tego skorzystać.. Gamonie i nieroby.. Nigdy się nie zmienicie.. Reasumując; jeśli się coś wam nie podoba to pakować się na wozy kolorowe i wyjazd

Skomentuj