Zamknięte żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie, ograniczenia w sklepach. Rząd wprowadza nowe obostrzenia

22

W ostatnich dniach obserwujemy drastyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Kurczy się liczba wolnych łóżek szpitalnych, a pracownicy służby zdrowia dwoją się i troją, aby udzielić pomocy potrzebującym. W związku z rekordowymi liczbami zakażeń rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

W czwartek zwołano specjalną konferencję, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób. Zrobimy wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza – mówił podczas konferencji premier Morawiecki.

Szef rządu przyznał, że jesteśmy w najgorszej sytuacji od wybuchu pandemii w Polsce. Aby zahamować rosnącą liczbę zakażeń w kraju wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną zaostrzone zasady bezpieczeństwa.

Utrzymane zostają dotychczas wprowadzone obostrzenia. Od soboty zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe, w placówkach handlowych i punktach usługowych zmniejszony zostanie limit klientów – z 1 osoby na 15 mkw do 1 osoby na 20 mkw. Analogiczne obostrzenia zostaną wprowadzone w obiektach kultu religijnego.

Zamknięte zostaną salony kosmetyczne, fryzjerskie i urody. Także żłobki i przedszkola – wyjątkiem będzie opieka dla dzieci służb medycznych i mundurowych. Do 9 kwietnia obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla sportu zawodowego. Podtrzymany ma zostać zasiłek opiekuńczy, a minister zdrowia zachęcał do przechodzenia na pracę zdalną.

22 KOMENTARZE

 1. Zamyka się szkoły, biurokrację… A co z fabrykami lub dużymi zakładami pracy, sklepami, gdzie często pracuje dużo więcej ludzi. A nie słychać by ktoś tam chorował. Covid 19 atakuje wszystkich bez względu na kolor skóry, płeć i wykształcenie czy też wiek. To czemu chroni się jednych kosztem drugich ? To jakieś nie porozumienie.

 2. Ciebie zaraz zamkniemy, bo plujesz jadem aż mokro na forum. Lasów to niedługo nie będzie w Pacanowie, bo za panowania królewny śmieszki wycinaja co się da.

  • Obły pajacu piszący pod różnymi nickami, notorycznie obrażający prezydent Nowosielską pod każdym prawie artykułem powiem ci, że jesteś wielkim chamem i prymitywem nieznającym prawa, ale posiadającym komputer.
   Będę od teraz wytykał twój brak wiedzy. Na początek – prezydent nie sprawuje pieczy nad Lasami Państwowymi. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska zajmuje się tym Departament Leśnictwa i Łowiectwa. W rządzie Morawieckiego właściwym dla Lasów ministrem jest nominat pisowski Michał Kurtyka.

 3. Dziwolągi z PiS-u,zamykają te branże gdzie mało ludzi przebywa jednorazowo,a w Biedronkach,Lidlu i innych marketach gdzie ludzi jest dużo i bardzo dużo np.przy kasach,tam NIE MA Corona virusa 19.???

 4. Od początku zamykają tylko te branże które przynoszą im najmniej pieniędzy(restauracje,siłownie,baseny)teraz domknęli z powodu niby większej ilości zachorowań (zapomnieli napisać że wykonują również więcej testów i procentowo mamy tyle samo zachorowań co miesiąc temu np.)galerie,duże sklepy budowlane(ale hurtownie czynne),fryzjerów i kosmetyczki,oraz wolnostojące rtv i agd.Za chwilę się okaże że większość ze sklepów budowlanych oraz rtv i agd jest również hurtowniami i temat się zamknie zgodnie z prawem.Jakie to proste.Bardzo słabe to Nasze państwo,które niby daje obostrzenia,nie płaci jednak nikomu za utratę dochodów(albo tylko wybranym branżom z dobrym kodem pkd)i pozwala jednak działać zgodnie z prawem siłowniom,basenom,a teraz również dużym sklepom.Udają,że walczą z koronawirusem a stanu wyjątkowego nigdy nie ogłoszą bo ich na to zwyczajnie nie stać.Im się musi w portfelach zgadzać nie zwykłym ludziom

 5. „Także żłobki i przedszkola – wyjątkiem będzie opieka dla dzieci służb medycznych i mundurowych.” Tak.. otwarte kiedy oboje rodziców pracuje w wyżej wymienionych służbach. Czyli moj maz ma rzucić prace (opieka na dziecko = zwolnienie), żebym ja mogła walczyć z COVIDem?

  • Przecież to co napisałaś jest bezsensu. Jeśli oboje pracujecie w wymienionych resortach to wasze dziecko będzie pod opiekom żłobka lub przedszkola. Więc o co ci chodzi ? Chyba że jest inaczej lub sformułuj swoją wypowiedź bardziej czytelnie.

 6. Było pomyśleć jak się wysylalo samoloty do Anglii po Polaków i oczywiście ich badać na lotnisku, przez glupote nielicznych cierpi cały naród -Polak mądry po szkodzie

 7. Zamknąć kościoły, albo je odpowiednio nadzorować, bo tam nie są przestrzegane rygory sanitarne, ani ilościowe -po świętach będą największe zachorowania

 8. A kościoły dalej pootwierane, kto panuje nad tym żeby była 1 osoba na 20 m bo chyba nie ksiądz który umie liczyć tylko mamonę, proponuję w każdym kościele przyklejic biała kartkę na miejscach gdzie wolno siadać, może wtedy ludziom otworzą się oczy a prze wejściu sprawdzać paszporty szczepienia, może wtedy ludzie zrozumieją ze to największe siedlisko zarazy którą roznoszą przyjmując komunię św.

 9. W Niemczech w kościołach są zapisy, byłem wiec widziałem, poza tym wolno siadać 1.5m jeden od drugiego, nawet drzwi do kościoła otwierają się na czujnik ruchu, żeby klamki nie dotykać

 10. Ja wierzę w Boga ale po swojemu lecz nie rozumiem czemu hierarchowie kościelni się uparli ? Przecież modlić się do Stwórcy można wszędzie. Są codzienne msze w TVP. A ci nadal namawiają by ludzie pomimo zagrożenia
  chodzili do kościołów. Mamona im tylko w głowie po prostu nie będzie na tacy odpowiedniej sumki. A im więcej pogrzebów tym ich interes będzie się kręcił bo przecież farorz za darmochę nie pochowa. A to nie po chrześcijańsku i tacy nauczają moralności i etyki oraz nauki Chrystusowe…..

 11. Edward -ale przecież mohery muszą swoje kreacje pokazać w kościele, poza tym pod kosciolami można się gromadzić i lepiej można kogoś obgadac , BOGA szczerze można chwalić wszędzie , a powodując zakażenie innych popełnia się GRZECH , jednak ciężko wytłumaczyć tym zakutym moherom

 12. Ale czemu się niezdrowo podniecacie. Troszeczke ograniczeń jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Ważne by na miesięcznicę poluzowali. Będzie można godnie ją przeżyć, odprawić i osobiście uczestniczyć, a przy okazji może zobaczymy nasze słoneczko ukochane, zbawcę narodu.

Skomentuj